Reklama

Reklama

„Prosimy o wpuszczanie nas bez kolejki” – apelują łódzcy wolontariusze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Prosimy o wpuszczanie nas bez kolejki” – apelują łódzcy wolontariusze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Każdego dnia wolontariusze pomagają seniorom i robią im zakupy w całej Łodzi. Do apelu dołącza się także Grzegorz Justyński – dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej czuwający nad wolontariatem miejskim.

Reklama

Apel wolontariuszy wpłynął do sieci największych supermarketów w Polsce drogą mailową. Najpierw kolejka do sklepu, następnie – do kasy. Tak obecnie wyglądają zakupy w supermarketach, w których kupują także wolontariusze. Gdy zakupy robimy sobie sami, najczęściej 2-3 razy w tygodniu – problemu nie ma. Jednak wolontariuszom codziennie robiącym zakupy wolontariuszem znacznie wydłuża to pracę.

!reklama!

- Nie możemy nikogo zmusić do tego, by wprowadził takie zasady w sklepie. Możemy jedynie apelować i to robimy. Wiem, że jedna z sieci supermarketów już wprowadziła takie zasady, że seniorzy i wolontariusze mają przeznaczoną oddzielną kasę  – informuje Grzegorz Justyński.

Wolontariusze przed rozpoczęciem współpracy z Miejskim Centrum Wolontariatu są instruowani, by każdorazowo – zarówno przed sklepem, apteką czy kasami przedstawiać legitymację poświadczającą ich pracę w ramach wolontariatu i apelować o przepuszczanie ich bez kolejek.

- Aktualnie mamy ponad 100 wolontariuszy. Część z nich – ponad 30stu – współpracuje z Centrum Zarządzania Kryzysowego i każdego dnia rozwozi obiady. Niemal 70-ciu robi zakupy w sklepach i aptekach tym seniorom, którzy potrzebują tego i nie wychodzą z domów – dodaje Katarzyna Dyzio – z-ca dyr. Biura ds. Partycypacji Społecznej.

W ciągu ostatniego tygodnia seniorzy zgłaszali się ponad 100 razy. Z niektórymi wolontariuszami seniorzy mają już bezpośredni kontakt. Wówczas łodzianie potrzebujący pomocy dzwonią bezpośrednio do danego wolontariusza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy