Reklama

Reklama

Zdalne nauczanie w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zdalne nauczanie w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Od wczoraj rozpoczęło się zdalne nauczanie wprowadzone zgodnie z rozporządzeniem szefa resortu edukacji z 20 marca. Dotyczy ono szkół wszystkich szczebli za wyjątkiem klas I-III podstawówek i przedszkoli.

Reklama

Jak poinformował Urząd Miasta Łodzi – w naszym regionie zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem e-dziennika, poczty e-mail lub innych komunikatorów. Te same narzędzia są dostępne dla rodziców, aby mogli na bieżąco kontaktować się z nauczycielami lub władzami szkoły. Za organizację zdalnego nauczania odpowiada dyrektor szkoły, a nadzór pedagogiczny sprawuje kurator oświaty. Techniczną organizację przeprowadzenia zajęć deklaruje także łódzki samorząd.

!reklama!

W 156 szkołach prowadzonych przez łódzki samorząd razem 5% uczniów nie ma dostępu do żadnego z kanałów kontaktu, trwa identyfikacja potrzeb każdego z tych uczniów. Ministerstwo Edukacji Narodowej zakładało taką sytuację, dlatego jeśli nie znajdzie się innego rozwiązania – uczniowie będą otrzymywali materiały do zdalnego nauczania w formie papierowej. O wszystkim będą poinformowani wówczas rodzice.

Polecamy: Dwie strony medalu, czyli o łódzkiej edukacji w opinii uczniów, nauczycieli i rodziców w dobie koronawirusa…
U uczniów klas I-III, których nie dotyczy zdalne nauczanie, nauczyciele mają obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach dydaktycznych i sposobach realizacji zadań w domach. Podobne rozwiązanie stosowane będzie u 6-latków mających obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i realizację postawy programowej.

Zgodnie z zapisami dokumentu zdalne nauczanie potrwa od 25 marca do 10 kwietnia, a skorzysta z niego ponad 62.000 uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy