W dobrym kierunku: „Stworzyliśmy opowieść nieoczywistą, ale myślę, że fascynującą“, czyli filozofia życia w nowej Łodzi [WIDEO]

Autor:
Tomasz Talaga | Wideo: Adam Wicher
2019-06-16 20:01

Slawista, który koncertował na całym świecie, a teraz serwuje klientom wyborne puree z fioletowej marchewki z sumem. Filolożka, która w pofabrycznych osiedlach redaguje i pisze teksty dla klientów w całej Polsce. Absolwent Stosunków Międzynarodowych, który zarządza ogromnym projektem zmieniającym Łódź. Socjolog, który walczył o europejską stolicę kultury i stworzył jeden z największych europejskich festiwal fotografii. Geografka turyzmu, która uczy ludzi radości gotowania.

blazej_moder7.jpg blazej_moder7.jpg

Życie różnie się plecie po studiach, ale same studia otwierają głowę i przygotowują nas do misji "życie", nawet gdy nie jesteśmy tego od razu świadomi. Oto proste historie absolwentów (UŁ) z niebanalnymi zwrotami akcji.

Zarządzanie ogromnymi projektami transformującymi nasze miasto nie jest mu obce. Marzenia i nowe koncepcje, jeszcze kilka lat temu zupełnie nierealne, dziś pod jego okiem nabierają rozpędu i zadziwiają nie tylko łodzian. Technologia przenikająca się z kulturą, sztuką, a wszystko zakorzenione w łódzkim dziedzictwie - to jego wizja, nad którą właśnie pracuje. Błażej Moder - człowiek, który zmienia miasto.

- Na ten moment życia absolutnie chcę robić to, co robię - mówi o sobie nasz bohater.

Jako dyrektor EC1 Łódź Miasto Kultury czuje, że jest właściwym człowiekiem i to jest dobry dla niego czas. Ma wizję, ma pomysł, ma plan. I konsekwentnie go realizuje - krok po kroku. Setki fiszek przyklejonych na biurową szybę wyznaczają kurs jego żeglugi. Marzenia się spełniają, a on jest od tego, by przybierały w naszym mieście realną, materialną formę.

promocja
0.12621808052063