Reklama

Weekend piratów drogowych w Łodzi. Policja wciąż apeluje: Zacznijmy myśleć za kierownicą

Autor:
Marcin Bugaj
2019-09-09 12:36

Jak podaje łódzka policja, w miniony weekend w Łodzi 21 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Kontrole były efektem dwóch policyjnych akcji: “Kaskada” i “Prędkość”. 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Łódź) Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Łódź)

W ten weekend policjanci z łódzkiej drogówki kontrolowali prędkość poruszających się po Łodzi samochodów. Patrole wyposażone w urządzenia pomiarowe oraz funkcjonariusze w samochodach z wideorejestratorami sprawdzali zachowania kierowców w miejscach, gdzie w przeszłości najczęściej dochodziło do łamania przepisów.

“Kaskada” miała miejsce 8 września. Dzień później przeprowadzono akcję “Prędkość”. Wyniki obu działań policji ujawniły zatrważające zachowania łódzkich kierowców.

Piraci drogowi w Łodzi

Tylko przez dwa weekendowe dni policjanci skontrolowali 256 kierowców, z czego aż 164 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Prawie 15 proc. z zatrzymanych piratów drogowych (24 osoby) jechał o 50 km/h szybciej, niż zakładają to przepisy ruchu drogowego. W związku z tym, tylko podczas minionego weekendu, policjanci odebrali 21 praw jazdy. Każdy z piratów drogowych otrzymał także mandat i punkty karne.

Niechlubnym rekordzistą został 46-letni kierowca audi, który w sobotę pędził aleją Piłsudskiego 122 km/h. Zatrzymany, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Został także pozbawiony prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci od lat apelują o rozwagę za kierownicą. Niestety, brawura wciąż wygrywa z rozsądkiem, a polskie i łódzkie drogi, wciąż są bardzo niebezpieczne.

Źródło: KMP Łódź

Reklama
Reklama
Reklama