Reklama

Uważaj na oferty z paribagroup.com

Autor:
MK
2019-12-09 15:13

Przed działalnością firmy używającą domeny paribagroup.com ostrzega w specjalnym komunikacie bank BNP Paribas. Platforma oferuje inwestycje związane z rynkiem wymiany walut i obiecuje wielokrotne zyski. Klienci mogą zostać łatwo wprowadzeni w błąd, gdyż cała identyfikacja wizualna jest łudząco podobna do stosowanej przez BNP Paribas.

Bank BNP Paribas ostrzega przed korzystaniem z usług platformy paribagroup.com, która dla uwierzytelnienia się w oczach klientów używa identyfikacji wizualnej łudząco podobnej do tego banku. / Fot. paribagroup.com Bank BNP Paribas ostrzega przed korzystaniem z usług platformy paribagroup.com, która dla uwierzytelnienia się w oczach klientów używa identyfikacji wizualnej łudząco podobnej do tego banku. / Fot. paribagroup.com

Jak dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie banku BNP, platforma, która funkcjonuje w Sieci pod adresem paribagroup.com, nie ma nic wspólnego z BNP Paribas. Firma proponuje m.in. inwestycje związane z rynkiem wymiany walut, obiecując przy tym ogromne zyski. Dla uwiarygodnienia oferowanych usług, twórcy strony posłużyli się nazwą i logotypem łudząco zbliżonymi do identyfikacji wizualnej BNP Paribas.

Ilustracja: Zrzut ekranu platformy internetowej paribagroup.com, która oferując inwestycje wątpliwej zyskowności używa identyfikacji wizualnej łudząco podobnej do BNP Paribas. Bank ostrzega przed oszustami. / źródło: paribagroup.com

Warunkiem skorzystania z oferty jest wypełnienie formularza identyfikacyjnego na stronie internetowej. Po wypełnieniu formularza, z zainteresowanym kontaktuje się konsultant z propozycją inwestycji. Jednocześnie w serwisie tworzone jest konto, na które użytkownik może dokonać wpłaty środków na inwestycję” – ostrzega na swojej stronie BNP Paribas.

W komunikacie bank ostrzega, że konsultanci paribasgroup.com mogą prosić klientów o zainstalowanie aplikacji, poprzez którą można przejąć kontrolę nad komputerem i pozyskać wrażliwe dane. Ponadto, klienci są proszeni o wysłanie skanu dokumentu tożsamości, czego nie powinno się nigdy robić. Skopiowany dowód osobisty może posłużyć do zaciągania zobowiązań finansowych na nasze nazwisko.

Bank BNP Paribas podjął już działania w kierunku zablokowaniem strony paribasgroup.com. Platformy nie da się już otworzyć w przeglądarce Chrome, ale wciąż działa w Internet Explorer, Edge, czy Firefox.

Źródło: BNP Paribas / Bankier.pl

 

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
3965
Reklama
Reklama
0.22091388702393