Reklama

Kostka na ul. Jaracza (znów) do wymiany! Czy ten remont kiedyś się zakończy?

Autor:
M.B.
2019-08-19 06:41 Aktualizacja: 2019-08-19

Po ponad dwóch miesiącach od dopuszczenia ruchu na ulicy Jaracza, nawierzchnia z kostki klinkierowej wymaga wymiany. To oznacza, że wkrótce łodzian czekają kolejne utrudnienia w ruchu. 

Ulica Jaracza w Łodzi (fot. UMŁ) Ulica Jaracza w Łodzi (fot. UMŁ)

Remont ulicy Jaracza rozpoczął się w lipcu 2018 roku i miał początkowo zakończyć się w grudniu zeszłego roku. Niestety, przy odbiorze inwestycji okazało się, że charakterystyczna czerwona kostka klinkierowa została wadliwie położona. Wykonawca inwestycji został zobowiązany do jej wymiany.

Proces naprawy nawierzchni trwał aż do czerwca 2019 roku. Dokładnie 3 czerwca oddano drogę do użytku, jednak bez dokonania odbioru technicznego. Wtedy po raz kolejny okazało się, że kostka ponownie nie nadaje się do użytkowania. W Internecie zaczęły pojawiać się zdjęcia i filmy, na których mieszkańcy pokazywali wadliwą jezdnię: zbyt luźno ułożoną strukturę nawierzchni oraz pojedyncze, wystające i ruszające się, kostki.

Po ponad dwóch miesiącach nawierzchnia wciąż jest w złym stanie technicznym (początkowo sądzono, że z czasem zostanie ona “ubita” przez ruch samochodowy). W najbliższym czasie czeka ją wymiana.

– Przeprowadziliśmy próby trzech technologii utwardzenia fugi. Podjęto decyzje, że na odcinku od ul. Kilińskiego do przyszłego wejścia do pasażu Majewskiego, istniejąca fuga zostanie poprawiona i będzie utwardzona akrylową emulsją. Natomiast na odcinku od pasażu do skrzyżowania z ul. Wschodnią część kostek w osi jezdni będzie przełożona i zostanie tam położona fuga z polimeru – powiedział Andrzej Mikołajewski, Zarząd Inwestycji Miejskich

Dla kierowców oznacza to kolejne utrudnienia, które nastąpią już w najbliższym czasie. Na razie nie wiadomo czy ruch na ulicy zostanie wstrzymany całkowicie czy częściowo.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, nawierzchnia ulicy Jaracza jest objęta sześcioletnią gwarancją, liczoną od daty ostatecznego odbioru technicznego. Przez ten okres, w razie wystąpienia jakichkolwiek wad, wykonawca ma obowiązek wykonania prac naprawczych.

Wykonawcą remontu ulicy Jaracza jest firma IDS-BUD, która odpowiada za 26 z 32 remontów rewitalizacyjnych w Łodzi.

Prace rewitalizacyjne na ulicy Jaracza kosztowały 3,7 mln złotych.

Źródło: Wyborcza Łódź

Reklama
Reklama
Reklama