Reklama

[PILNE] Zawalenie kamienicy w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]

Autor:
TT
2019-09-02 18:26 Aktualizacja: 2019-09-03

Dziś po godzinie 15:00 nastąpiło zawalenie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. pod numerem 31. Podczas prac rozbiórkowych nastąpiła katastrofa budowlana. Na tę chwilę nie ma pewności, czy pod gruzami nie znajdują się osoby poszkodowane. Na miejscu pracuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Strażacy w akcji przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 31. (fot. Facebook / Komenda Miejska PSP) Strażacy w akcji przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 31. (fot. Facebook / Komenda Miejska PSP)

Na placu rozbiórki runęły trzy kondygnacje kamienicy. W trakcie prac w kamienicy przebywali pracownicy, w sumie 12 osób. Z informacji od szefa ekipy remontowej wynika, że wszyscy pracownicy odliczyli się po zawaleniu. Nie ma jednak pewności, że pod gruzami nie znajdują się inne osoby. 

Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Łódź-Jędrzejów.. Dla bezpieczeństwa mieszkańców sąsiednich kamienic zarządzono ewakuację pobliskich budynków. W sumie ewakuowano kilkadziesiąt osób. 

Ulica Rewolucji jest nieprzejezdna. Do czasu publikacji informacji nie ustalono, by ktokolwiek znajdował się pod gruzami.

Kamienica przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 31 była przeznaczona do rewitalizacji miejskiej. Budynek miał być gruntownie wyremontowany i podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W efekcie planowanych prac miały tam zostać oddane 34 mieszkania komunalne i dwa lokale użytkowe. 

MPK, ze względu na zamknięcie ulicy, skierowało objazdami autobusy: linii 86(A,B) od skrzyżowania Próchnika/Zachodnia, Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku dalej właściwą trasą; linii 96(A,B) od skrzyżowania Zachodnia/Ogrodowa, Ogrodową, Nowomiejską, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku dalej właściwą trasą.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, MPK,

Reklama
Reklama
Reklama