Apelujemy o ostrożność na rondzie Biłyka w Łodzi. Dziś doszło do kolizji samochodu z tramwajem

Autor:
MK
2019-08-09 13:53

Nie zdążyliśmy poinformować o przekazanej nam informacji o trwającej od jakiegoś czasu awarii sygnalizacji świetlnej na rondzie Biłyka w Łodzi, gdy w godzinach przedpołudniowych doszło tam do zderzenia auta osobowego z tramwajem.

W piątek 9 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych, na rondzie Biłyka doszło do zderzenia auta osobowego z tramwajem. / Fot. źródło: @EL00000 W piątek 9 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych, na rondzie Biłyka doszło do zderzenia auta osobowego z tramwajem. / Fot. źródło: @EL00000

Do kolizji na rondzie Biłyka (u zbiegu Alei Włókniarzy z ulicami Zgierską i Sikorskiego) doszło w piątek, 9 sierpnia br., około godziny 10.00. Z przekazanych naszej redakcji informacji wynika, że kierowca samochodu marki Audi najprawdopodobniej miał wymusić pierwszeństwo na pojeździe szynowym. Z powodu kolizji zablokowany był ruch w kierunku ulicy Limanowskiego.

Ruch na rondzie Biłyka jest utrudniony w związku z trwającymi tam pracami drogowców, którzy wymieniają elementy sygnalizacji świetlnej. Przejazd przez rondo jest możliwy tylko dwoma pasami ruchu. Prace rozpoczęły się w poniedziałek 5 sierpnia, br. i mają się zakończyć w ciągu dwóch tygodni.

Wielu kierowców ostrzega i apeluje o ostrożną jazdę na rondzie Biłyka, na którym dochodzi do częstych kolizji. Przed weekendem przyłączamy się do prośby o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu, zwłaszcza przy utrudnieniach związanych z brakiem sygnalizacji na tej drodze.

0.15084600448608