Reklama

Mikołajkowe Tramwaje na ulicach Łodzi [WIDEO | ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-12-06 12:11

Specjalnie przyozdobione tramwaje, a na ich pokładach święci Mikołajowie i renifery – taki prezent dla łodzian przygotowały 6 grudnia MPK Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów. 

W Mikołajki łodzianie przemieszczający się w centrum miasta będą mieli niepowtarzalną okazję przejazdu ozdobionym taborem i spotkań ze św. Mikołajem. Dla grzecznych pasażerów przygotowano słodkości. / Fot. źródło: MPK Łódź, KMST W Mikołajki łodzianie przemieszczający się w centrum miasta będą mieli niepowtarzalną okazję przejazdu ozdobionym taborem i spotkań ze św. Mikołajem. Dla grzecznych pasażerów przygotowano słodkości. / Fot. źródło: MPK Łódź, KMST

Cztery Mikołajkowe Tramwaje zostaną zaprezentowane dziś, o godz. 14.30, na ul. Narutowicza (na odcinku między ulicami Kilińskiego a POW). W godzinach 15.00-20.30 łodzianie przemieszczający się w centrum miasta będą mieli niepowtarzalną okazję przejazdu ozdobionym taborem i spotkań ze św. Mikołajem.

Przebrane trawmaje i słodkości dla podróżnych

W Mikołajki będzie można się przejechać tramwajem imprezowym, przebranym za św. Mikołaja, a także świeżo odnowionym tramwajem GT6, należącym do Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Pół godziny później na trasie pojawią się dwa kolejne Mikołajkowe Tramwaje, zabytkowe modele: 5N i 5ND, w przebraniu renifera.

Ponieważ zeszłoroczna akcja Mikołajkowych Tramwajów cieszyła się dużą popularnością wśród łodzian, dlatego zdecydowano się w tym roku zwiększyć ilość jeżdżących św. Mikołajów. W obrębie centrum miasta będą kursowały aż cztery Mikołajkowe Tramwaje, dwa należące do MPK Łódź oraz dwa z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Trasa Mikołajkowych Tramwajów:

 • Tramwaj imprezowy i 5N + 5ND:
  - Radiostacja – Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, Zachodnia
  - Pomorska, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Narutowicza – Radiostacja
 • Trasa tramwajów należących do KMST (GT6 i skład 805 Na):
  - Radiostacja – Narutowicza, rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska,
  - Zachodnia, Kościuszki, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza – Radiostacja

  Źródło: UMŁ / MPK Łódź / KMST
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
3970
Reklama
Reklama
0.25357794761658