Reklama

15 października obchodzimy Dzień Białej Laski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź To święto osób niewidomych i słabowidzących ma na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z dysfunkcją wzroku.

Tego dnia warto przypomnieć, że w Łodzi w bliskim sasiedztwie Lasu Łagiewnickiego, przy ul. Dziewanny 24 znajduje sie jedna z nielicznych w Polsce szkół kształcąca dzieci i młodzież słabowidzącą i niewidomą. To w tym miejscu nauczyciele i rehabilitanci pomagają w osiągnięciu wszechstronnego rozwoju, jak i największej samodzielności życiowej, przygotowując osoby z niepełnosprawnością do udziału w życiu społecznym. Mocne strony wychowanków rozwijane są na zajęciach edukacyjnych i pozalekcyjnych. Szkoła oferuje specjalistyczne zaplecze rehabilitacyjne. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku do użytku oddano nowoczesny pawilon, do którego przeniesiono Pracownię Wczesnego Wspomagania Rozwoju. W szkole na Dziewanny spotkamy uczniów z różnych zakątków Polski. Na codzień mieszkają oni w internacie, który w tygodniu  staje się ich drugim domem.

Ośrodek na Dziewanny to świetnie wyposażone przedszkole, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, technikum- kształcące w zawodach: technik masazysta i technik prac biurowych a takze szkoły policealne.

Jeśli chcecie się Państwo przekonać, jak prężnie działa ta łódzka placówka, która efektywnie wykorzystuje unijne fundusze zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przygotowanego w ramach akcji Łódź Kreuje.

Jesli zaś chcą Państwo osobiście  odwiedzić to miejsce, to drzwi tej szkoły są zawsze otwarte.  Zapraszamy na Dziewanny!

A w Dniu Białej Laski wszystkim osobom niewidomym, słabowidzącym, a także ich bliskim życzymy wytrwałości w przezwyciężaniu codziennych trudności i uśmiechu, który pozwoli łatwiej iść przez życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy