Reklama

Reklama

40 mln zł na utrzymanie miejsc pracy w Łódzkiem. Wojewódzki Urząd Wojewódzki organizuje konkursy, w tym dla Łodzi [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

40 mln zł na utrzymanie miejsc pracy w Łódzkiem. Wojewódzki Urząd Wojewódzki organizuje konkursy, w tym dla Łodzi [wideo] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd województwa łódzkiego przeznaczył prawie 40 mln zł na utrzymanie miejsc pracy i ułatwienie powrotu na rynek zatrudnienia dotacje dla usług społecznych i zdrowotnych, wsparcie rodziny i pieczy zastępczej. Jak podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w czasie pandemii te wydatki mają szczególne znaczenie.

Reklama

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi organizuje cztery konkursy

- Miniony rok był trudny dla nas wszystkich – mówi Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. – Był przede wszystkim zdominowany przez pandemię koronawirusa. To zmieniło nasze życie prywatne i zawodowe. Zarząd województwa z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem wychodzi naprzeciw mieszkańcom, żeby poprawić jakość codziennego życia.

!reklama!

Mają w tym pomóc konkursy organizowane m.in. przez Wojewódzki Urząd Pracy. Pierwszy adresowany jest dla Łodzi.

- Środki są dedykowane dla strefy rewitalizowanej. To jest obszar, w którym ludzie szczególnie potrzebują pomocy - mówi Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. – Środki przeznaczone zostaną na staże i szkolenia, w szczególności na zawody deficytowe w Łodzi.

Pieniądze z kolejnych trzech konkursów mają pomóc w tzw. wykluczeniom społecznym. Około 8 mln złotych zostanie przeznaczonych głównie na integrację społeczną. Kolejny konkurs jest dedykowany rodzinom, a także na stworzenie domu juniora, świetlice środowiskowe i wsparcie pieczy zastępczej.

Centra usług środowiskowych w powiatach województwa łódzkiego

Ostatni z zapowiadanych konkursów umożliwi stworzenie centrów usług środowiskowych w ośmiu powiatach: kutnowskim, łęczyckim, łowickim, poddębickim, zduńskowolskim, łaskim, pajęczańskim, radomszczańskim.

Wszystkie konkursy są dedykowane jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom podległym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy