Reklama

Reklama

42 nowe obiekty w Bibliotece Cyfrowej

Opublikowano: śr, 22 sty 2020 17:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zakończyła  projekt „Digitalizacja książek ze zbiorów Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz doposażenie pracowni digitalizacji WBP w Łodzi” realizowany w 2019 roku.

42 nowe obiekty w Bibliotece Cyfrowej

W ramach zrea;izowanego projektu zdigitalizowano oraz umieszczono w Bibliotece Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej (w kolekcji Muzeum w Nieborowie i Arkadii) 42 nowe obiekty. To wydawnictwa, które jeszcze nie były skanowane wcześniej. Nie były też publikowane przez inne biblioteki cyfrowe. Wśród nich znalazły się takie egzemplarze, które mają szczególną wartość ze względu na ciekawe zapiski, dedykacje, superekslibrisy, wpisy własnościowe, czy pieczątki.

Opublikowano m.in. takie pozycje, jak: „Odrobiny Stołv Krolewskiego, Abo Historya O Cudownym Obrazie Naswięt. Panny Maryey Częstochowskiej : [...]” z 1683 roku, czy „Dzieje panowania Zygmunta III, Króla PolskiegoJuliana Ursyna Niemcewicza z 1819 roku. Publikacja zawiera w tomie 1. odręczną adnotacją autora.


Projekt został zrealizowany wspólnie z Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

W ramach doposażenia pracowni digitalizacji WBP zakupiono specjalnie komputer z osprzętem i oprogramowaniem, służący do obróbki digitalizowanych materiałów.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura cyfrowa”.


Źródło: WBP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.