Reklama

Reklama

5 miast w Łódzkiem z nowymi obwodnicami [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

5 miast w Łódzkiem z nowymi obwodnicami [WIDEO]  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pięć miast z województwa łódzkiego: Wieluń, Błaszki, Łowicz, Brzeziny i Srock zyskają obwodnice w ramach rządowego programu. Nowa infrastruktura powstanie w ciągu najbliższych 10 lat. 

Reklama

Pięć miast w województwie łódzkim: Wieluń, Błaszki, Łowicz, Brzeziny i Srock będzie miało obwodnice w ramach ogłoszonego przez resort infrastruktury programu.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia bezpieczeństwa. Nowe obwodnice to także sprawniejsza komunikacja, oszczędności firm zajmujących się transportem (zarówno finansowe, jak i czasowe) i zmniejszenie ryzyka wypadków.

!reklama!

W przypadku Wielunia - obwodnica powstanie w ciągu DK 45. Po oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S8 między Wrocławiem i Łodzią znacznie zwiększył się ruch (zwłaszcza ciężarowy) przez centrum miasta na osi północ południe. Zadanie nowej trasy będzie wyprowadzenie go z centrum. Przewidywana data ogłoszenia przetargu, to III kwartał 2024 roku. Wcześniej nie prowadzono żadnych prac przygotowawczych.

Jeśli chodzi o Łowicz, planowana obwodnica powstanie w ciągu DK 70. Tą drogą prowadzi dojazd do autostrady A2 pośrednio z dróg: DK 14 i DK 92, powodując blokowanie ruchu w północno wschodniej części miasta. Gros jadących tędy pojazdów, to samochody ciężarowe. Nowa trasa znakomicie poprawi warunki życia mieszkańców i skróci czas dojazdu do autostrady. Planowane ogłoszenie przetargu III kwartał 2024 roku.

Przez centrum Błaszek prowadzi DK 12 - istotny szlak komunikacyjny łączący Wielkopolskę z centrum kraju Obwodnica pozwoli wyprowadzić ze ścisłego centrum miasta ruch tranzytowy i usprawnić dojazd samochodów ciężarowych od strony DK 11 i DK 25 do drogi ekspresowej S8. Dla inwestycji nie prowadzono wcześniej prac przygotowawczych. Przewidywany termin ogłoszenia przetargu III kwartał 2024 roku.

Srock niewielka - miejscowość leży przy DK12/91 w ścisłym centrum kraju i bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1. Ten odcinek drogi jest ważką alternatywą komunikacyjną między Piotrkowem i Łodzią. Przez miasto odbywa się bardzo intensywny tranzyt (w sąsiedztwie drogi są liczne centra logistyczne). Obwodnica znacząco poprawi warunki życia mieszkańców. Od kilku lat trwają prace przygotowawcze do rozbudowy DK12/91. Planowana data ogłoszenia przetargu to II kw. 2022 r.

Brzeziny - przez centrum miasta prowadzi DK 72 łącząca autostradę A1 na wysokości Łodzi i drogę ekspresową S8 na wysokości Rawy Mazowieckiej. Cały ruch tranzytowy odbywa się ciasnymi ulicami centrum, powodując wiele uciążliwości i zagrożeń dla mieszkańców. Budowa nowej trasy nie tylko poprawi warunki życia, ale znacznie ułatwi przejazd tym strategicznym odcinkiem drogi. Planowana data ogłoszenia przetargu to III kwartał 2024 roku.

O całej sprawie informowali na dzisiejszej (11 lutego) konferencji prasowej posłowie i samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy