reklama
reklama

66. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

66. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W najbliższą środę (11 grudnia 2019) o 14:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na 66. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących.
reklama

66. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących

Sztuka Marco Cavallaro "Zaręczony pogrążony" została wyreżyserowana społecznie - jak wszystkie spektakle w ramach cyklu - przez dyrektor Ewę Pilawską. 

Słynny wenecki uwodziciel Giacomo Casanova wciąż ma swoich godnych następców. I choć autorem „Zaręczonego pogrążonego” jest Włoch, to chyba nie jedyny powód, dla którego jego bohater – podobnie jak słynny osiemnastowieczny amant – nie potrafi oprzeć się kobiecym wdziękom. Czyżby zatem współcześni mężczyźni byli aż tak niedojrzali? Czy to faktycznie wieczni chłopcy w typie „Piotrusia Pana”, nie potrafiący się ustatkować? A skoro tak, to cóż szczególnego widzą w nich kobiety, że tak łatwo poddają się ich urokowi? I kto, tak naprawdę, kogo wykorzystuje? Czy w miłosnych poczynaniach mężczyzn (podobnych do bohatera sztuki) bardziej liczy się ilość niż jakość? A może po prostu szukają oni tej idealnej, jedynej, a każda kolejna wybranka reprezentuje którąś z pożądanych przez mężczyzn kobiecych cech i dlatego dla nich idealna to nie jedna… ale może właśnie pięć kobiet?

„Zaręczony pogrążony” jest opowieścią o tym do czego prowadzi budowanie relacji na powierzchownym zauroczeniu i braku miłości. Ale i o tym, co się dzieje, kiedy kobieta wiąże się z mężczyzną tylko po to, by poprawić swój status społeczny, czy materialny. W tej zabawnej gmatwaninie intryg i emocji starą prawdę, że poszukiwanie ideału nic nie pomoże, kiedy brak prawdziwej miłości, bohaterom sztuki pozwoli odkryć niezawodny i zawsze oddany lokaj.

Marco Cavallaro: "Zaręczony pogrążony"
Reżyseria: Ewa Pilawska
Przekład: Maria Trzoch
Obsada: Monika Kępka, Karolina Krawczyńska, Paulina Nadel, Marta Wiśniewska, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Mirosław Henke

Projekt Teatru dla niewidomych i słabo widzących:

Teatr dla osób niewidomych i słabo widzących to na skalę europejską unikatowy autorski projekt dyrektor Ewy Pilawskiej, stworzony specjalnie dla osób niewidomych, które ze względu na zmienioną percepcję nie mogą w pełni odbierać tradycyjnego spektaklu teatralnego. Pierwsza premiera Teatru dla niewidomych odbyła się w roku 2005. Do tej pory w Teatrze Powszechnym miało miejsce 65 premier. Każda premiera dla osób niewidomych to inscenizacja nowego tekstu – dotychczas niewystawianego nigdy na scenie Teatru Powszechnego. Każdą premierę poprzedza też etap prób, tak więc widzowie niewidomi otrzymują spektakl stworzony specjalnie dla nich, nie jest to wyłącznie adaptacja repertuarowej propozycji Teatru.

Spektakle dla osób niewidomych posługują się swego rodzaju symboliczną dekoracją i kostiumami, a nacisk kładziony jest na szczegóły dźwiękowe, czytane są także didaskalia. Prezentacjom towarzyszą specjalnie przygotowane programy teatralne w tym wersje napisane alfabetem Braille’a. Premiery Teatru dla niewidomych niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród niewidomej widowni – widzami spektakli są nie tylko łodzianie, ale i osoby niewidome z województwa łódzkiego i całej Polski.

"Zaręczony pogrążony".
11 grudnia 66. premiera Teatru
dla niewidomych i słabo widzących


Źródło: Teatr powszechny

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama