Reklama

Reklama

Abp Ryś podczas Pasterki: „Ewangelia nie pozwala nam odkładać spotkania z Bogiem na jutro!” [WIDEO]

Opublikowano: pt, 25 gru 2020 05:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - Bóg rodzi się po to, by umrzeć! To jest noc, bardzo mocnego korygowania obrazu Boga. Orientujcie się na stajnie! Jak chcecie rozpoznać Boga w Jezusie Chrystusie, to orientujcie się na żłób. Orientujcie się na uniżenie, na pokorę, na zapowiedź krzyża. – mówił podczas pasterki metropolita łódzki.

O północy w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki rozpoczęła się liturgia Mszy świętej.

 !reklama!

- Ewangelia nie pozwala nam odkładać spotkania z Bogiem na jutro! Ewangelia nie pozwala nam wspominać z rozrzewnieniem spotkań z Bogiem sprzed 10 lat! Ewangelia mówi w takim „dziś” jakie jest przyjmij Go na nowo, przyjmij Go jako nową nadzieję, przyjmij Go jako nowy początek, przyjmij Go teraz! – apelował w homilii łódzki pasterz.

- Dziś się wam narodził Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Aż trudno uwierzyć, że Bóg wybiera sobie takie momenty. „Dziś” jest konkretem historycznym. W takie „dziś” wchodzi Bóg i takie szare przeciętne i zwykłe, Bóg czyni najważniejszym dniem w życiu. Zmienia znaczenie tego dnia. Nie czeka na jutro. Nie czeka na zmianę, ale przychodzi dziś! Dziś jest tym czasem, który należy do nas! Nie mamy żadnej możliwości cofnięcia się do wczoraj i nic nie zrobicie z wczorajszym dniem. Nad jutrem też nie mamy władzy, nie wiadomo czy nadejdzie. Mamy władzę nad „dziś”. Dziś możemy spotkać Boga, który się rodzi! Tu i teraz należy do Niego i jest przestrzenią spotkania. – podkreślił kaznodzieja.

Kończąc łódzki pasterz zauważył: to są najważniejsze trzy korekty naszego wzroku, jakich Pan dokonuje tej nocy! Dzisiejszej nocy uczymy się widzieć Jego samego, uczymy się widzieć siebie samych i uczymy się rozumieć czas, w którym żyjemy! – zakończył.

Po błogosławieństwie, w uroczystej procesji zebrani wyszli z katedry, aby w przygotowanej szopce znajdującej się przed bazyliką archikatedralną, która jest w tym roku wybudowana po raz 24, złożyć Dzieciątko Jezus.

Mieszkańcy Łodzi, będą mogli modlić się i nawiedzać szopkę przy katedrze, codziennie do 6 stycznia, tj. uroczystości Objawienia Pańskiego.

Pasterka z łódzkiej katedry - 24.12.2020 - godz. 24:00

Źródło: Archidiecezja Łódzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy