Reklama

Reklama

Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Recital organowy w Starym Klasztorze w Łagiewnikach będzie z pewnością miłym upominkiem dla miłosników tego instrumentu.

Reklama

Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze

Recital organowy w łódzkich Łagiewnikach

W sierpniowym recitalu organowym w Klasztorze w Łagiewnikach usłyszymy młodego utalentowanego organistę Pawła Urbanka – słuchacza Młodzieżowej Akademii Muzyki w klasie organów dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. Na pięknych, klasztornych organach zabrzmi muzyka Johanna Sebastiana Bacha, Dietericha Buxtehudego i Nielsa Wilhelma Gade’a. Będzie to zatem muzyczna podróż przez epoki. Koncert odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Krzysztof Urbaniak o swoim podopiecznym powiedział tak:

-„To jeden z najzdolniejszych organistów tego bardzo młodego pokolenia. Kształci się także w klasie fortepianu w szkole im. Wieniawskiego, więc technicznie nie mamy prawie nad czym pracować, od razu przechodzimy do pracy nad ekspresją wykonawczą.”

Program koncertu:

Artysta rozpocznie recital od wykonania Praeludium g-moll BuxWV 148 Dietericha Buxtehudego. Potem usłyszymy dwa dzieła Johanna Sebastiana Bacha – III Sonata triowa d-moll BWV 527 oraz Praeludium i fuga f-moll BWV 534. Szczególnie efektownie w kościelnym wnętrzu zabrzmi sonata triowa, ze względu na kameralny charakter dzieła korespondujący z kameralnym brzmieniem organów w Klasztorze. Na zakończenie recitalu Paweł Urbanek zagra muzykę romantyczną – będzie to trzecia część z dzieła Drei Tonstücke op. 22 Nielsa Wilhelma Gade’a.

Paweł Urbanek uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, w klasie fortepianu mgr Elżbiety Makowskiej, z wyróżniającymi ocenami. Wiosną br pod kierunkiem dr. hab. Tomasza Króla zdobył w duecie z Franciszkiem Wachowiczem (skrzypce) III nagrodę i nagrodę za najlepsze wykonanie utworu klasycznego na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej dla Młodych Wykonawców w Wilnie na Litwie. Przygodę z organami młody artysta rozpoczął amatorsko w wieku 7 lat. Od trzech lat jest uczestnikiem zajęć na Młodzieżowej Akademii Muzyki organizowanej przez Katedrę Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi. Kształci się też pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka. Od trzech lat regularnie uczestniczy w warsztatach Letniej Akademii Organowej w Pasłęku, gdzie z kolei pod kierunkiem pedagogów łódzkiej Akademii Muzycznej doskonali swoje umiejętności gry na organach. Był również uczestnikiem warsztatów organowych prof. Matthiasa Havingi (Holandia).

Na koncerty zapraszają: Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach i Katedra Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi.

Więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/sierpien-2019/153951-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy