Reklama

Reklama

Alarmowy poziom zanieczyszczenia powietrza w Łódzkiem [OSTRZEŻENIE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Alarmowy poziom zanieczyszczenia powietrza w Łódzkiem [OSTRZEŻENIE] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O możliwości przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 w województwie łódzkim w dniu 19 grudnia 2019 r., ostrzega Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Reklama

Komunikat o możliwości przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 w województwie łódzkim w dniu 19 grudnia 2019 r., wydał Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Łodzi Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Ostrzeżenie dotyczy możliwości przekroczenia poziomu informowania (PI=100 μg/m3) o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego (PA=150 μg/m3) pyłu zawieszonego PM10 na obszarze woj. łódzkiego, w powiatach: bełchatowskim, wieluńskim, pajęczańskim, opoczyńskim oraz piotrkowskim.

Mieszanina PM10 powstaje przy spalaniu paliw

Pył PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 μm. W składzie PM10 mogą się znajdować toksyczne substancje, tj.: benzopireny, dioksyny i furany. Pyły PM10 pojawiają się w powietrzu m.in. w wyniku procesów spalania paliw stałych oraz ciekłych.

Narażeni na wysokie stężenie PM10

Aby zmniejszyć narażenie na wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaleca unikanie przebywania i wzmożonego wysiłku fizycznego na otwartej przestrzeni. Ostrzeżenie powinny bardzo poważnie potraktować osoby dotknięte chorobami górnych dróg oddechowych oraz układu krążenia, a także osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży.

Źródło: Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Łodzi Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska / Wikimedia Commons

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy