Reklama

Reklama

Alimenciarze z Łodzi. Wydano za nimi listy gończe. Szuka ich policja [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilkunastu mężczyzn z Łodzi poszukiwanych jest przez policję w związku z niepłaceniem alimentów na rzecz dzieci. Komenda Miejska Policji w Łodzi publikuje ich wizerunki na swojej stronie internetowej. Prokuratura lub sąd wydały bowiem listy gończe za tatusiami, uchylającymi się od płacenia alimentów. Zobacz w galerii kogo szukają funkcjonariusze? Może kogoś rozpoznajesz?

Reklama

Kilkunastu mężczyzn z Łodzi poszukiwanych jest przez policję w związku z niepłaceniem alimentów

Mężczyźni, których zdjęcia prezentujemy w galerii poszukiwani są w związku z art. 209. par. 1KK, czyli w związku z niepłaceniem alimentów na dzieci.

!reklama!

"Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku" - czytamy w kodeksie karnym.

zobacz także: Kobiety poszukiwane przez policję. Wystawiono za nimi listy gończe [galeria]
Za alimenciarzami wystawiono listy gończe. O ich wystawieniu decyduje prokuratura lub sąd.

"W postępowaniu przygotowawczym postanowienie o poszukiwaniu listem gończym można zastosować o ile wcześniej zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów.
W postępowaniu sądowym konieczne jest uprzednie wydanie przez sąd postanowienia o tymczasowym aresztowaniu, które można wydać również bez względu na to czy przesłuchano podejrzanego" - czytamy na stronie infor.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy