Reklama

Reklama

Alkohole 0,0%. Czy piwo bezalkoholowe mogą kupować dzieci? Czy można je pić za kierownicą i w miejscach publicznych?

Opublikowano:
Autor:

Alkohole 0,0%. Czy piwo bezalkoholowe mogą kupować dzieci? Czy można je pić za kierownicą i w miejscach publicznych?   - Zdjęcie główne

Czy piwo bezalkoholowe można pić w miejscu publicznym? Czy można je sprzedawać dzieciom? (fot. Canva) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O wzrastającej popularności alkoholi 0,0% świadczy coraz szerszy asortyment tego typu produktów na sklepowych półkach. Niemal każdy browar ma w swojej ofercie przynajmniej jedno piwo bezalkoholowe. Czy nieletni mogą bez przeszkód kupić piwo bezalkoholowe? Czy dopuszczalne jest jego picie za kierownicą?

Reklama

Alkohole 0,0%. Czy nieletni mogą kupić bezalkoholowe piwo?

!reklama!

Sprzedaż piwa bezalkoholowego nieletnim jest dozwolona. Przepisy mówią, że napojem alkoholowym jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5% objętościowych alkoholu.

Prawo stanowi, że zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do 18 roku życia. Należy więc rozumieć, że nieletni mogą bez konsekwencji kupować napoje bezalkoholowe, czyli takie, które zawierają mniej niż 0,5% alkoholu. Ta zasada może jednak wzbudzać zastrzeżenia. Jej przeciwnicy twierdzą, że dopuszczenie do sprzedaży piw bezalkoholowych nieletnim kształtuje złe nawyki.

Warto również zaznaczyć, że nie wszystkie piwa bezalkoholowe pozbawione są alkoholu w ogóle. Część producentów deklaruje, że w ich produkcie można znaleźć alkohol etylowy w objętości nie większej niż 0,5%.

Polecamy: Naukowcy z Bionanoparku w Łodzi badają autentyczność alkoholi. Czy whisky i wino, które pijesz, faktycznie są takie, jak zapewniają producenci?

Alkohole 0,0%. Czy podczas jazdy kierowca może spożywać piwo bezalkoholowe? Czy możemy je pić w miejscach publicznych?

Napoje bezalkoholowe możemy spożywać za kierownicą. Zdarza się jednak, że przy badaniu alkomatem wynik może wskazywać wartość nieznacznie przekraczającą 0,5%. W takiej sytuacji pomóc może przepłukanie ust wodą lub odczekanie chwilę, by pozwolić alkoholowi wyparować. Kolejne pomiary powinny wskazywać oczekiwany wynik.

Wina czy piwa bezalkoholowe możemy również spożywać w miejscach publicznych. Spotkanie ze znajomymi w towarzystwie napojów bezalkoholowych na ławce w parku nie zostanie zakłócone mandatem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy