Reklama

Reklama

Amerykańska firma oferuje prace w Łodzi: 20 zł/h, posiłki, prywatna opieka medyczna. I to nie wszystko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Amerykańska firma oferuje prace w Łodzi: 20 zł/h, posiłki, prywatna opieka medyczna. I to nie wszystko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponadto w ofercie darmowy transport do pracy i inne benefity.

Reklama

Swoją działalność rozpoczęło pierwsze w Łodzi centrum logistyki Amazon. W nowej lokalizacji firma stworzyła ponad 100 miejsc pracy oferując konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł. brutto na godzinę i szeroki pakiet benefitów (m.in. bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach, bonus miesięczny do 15% - w tym 8% za frekwencję indywidualną i 7% za wyniki zespołu, dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenie na życie oraz ciepłe posiłki za złotówkę).

!reklama!

Jeszcze w tym roku planowany jest kolejny etap inwestycji, który wiąże się z powiększeniem przestrzeni o kolejne 33 000 mkw i zwiększeniem zatrudnienia o 500 nowych stanowisk. Firma zatrudnia już 700 pracowników w centrum logistycznym w Pawlikowicach, uruchomionym jesienią 2019 r. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Amazon planuje zwiększyć łączne zatrudnienie w regionie łódzkim do 1 300 miejsc pracy. Inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i w Polsce.

Naszym najważniejszym celem jest stworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca pracy. Cieszy mnie, że nasza obecność w regionie łódzkim się rozszerza – po centrum w Pawlikowicach otwieramy nowy budynek w Łodzi i tworzymy kolejne miejsca pracy powiedział na otwarciu dyrektor centrum, Cezary Pieczetowski.

Inwestycja obejmuje powierzchnię 40 000 mkw. To dziewiąte centrum logistyczne Amazon w Polsce i pierwsze tego typu centrum w Europie, które będzie dystrybuować towary rozładowywane z kontenerów do innych centrów w Polsce.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma wygenerowała w kraju ponad 14 miliardów złotych inwestycji w potencjał ludzki, badania i rozwój oraz centra logistyczne. Amazon stworzył ponad 16 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy