Reklama

Reklama

Apel z przyszpitalnej szkoły w Łodzi – bez opłacenia testów na Covid nauczyciele nie mogą dalej uczyć małych pacjentów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Apel z przyszpitalnej szkoły w Łodzi – bez opłacenia testów na Covid nauczyciele nie mogą dalej uczyć małych pacjentów - Zdjęcie główne

Apel z przyszpitalnej szkoły w Łodzi – bez opłacenia testów na Covid nauczyciele nie mogą dalej uczyć małych pacjentów (fot. domena publiczna)|wiadomości łódzkie| Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podlegająca władzom Łodzi Specjalna Szkoła Podstawowa nr 146 poszukuje „dobrej duszy”, która sfinansuje nauczycielom testy na koronawirusa. Bez nich pedagodzy nie mogą wejść na oddziały pediatryczne do swoich uczniów.

Reklama

Szkoła zaapelowała o pomoc poprzez swoje media społecznościowe.

-Drodzy Przyjaciele Szkoły, może znacie jakąś dobrą duszyczkę, która mogłaby sfinansować nam, nauczycielom, 20 testów w kierunku Covid-19? Bez nich nie możemy wchodzić na oddziały pediatryczne i bezpośrednio pracować z uczniami – pytają nauczyciele.

!reklama!

Podlegająca Urzędowi Miasta Łodzi SSP nr 146 ma siedzibę w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej oraz cztery filie w innych szpitalach leczących dzieci. Zgodnie z przepisami istnieje możliwość odstąpienia od prowadzenia zajęć dla dzieci hospitalizowanych krócej niż przez dziewięć dni. Jeśli jednak pacjent przebywa w szpitalu dłużej i stan jego zdrowia na to pozwala – nauka jest dla niego obowiązkowa.

Biuro prasowe UMŁ skomentowało sprawę.

Obecnie, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, w SPS 146 jest problem wejścia 12 nauczycieli na oddziały szpitalne w Centrum Zdrowia Matki Polki, dyrektorzy pozostałych szpitali, w których zajęcia realizują nauczyciele tej szkoły przebadali nauczycieli: 18 osób. – poinformowała w środę Monika Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Pacjenci przebywający w „Matce Polce” nie zostali odcięci od nauki zupełnie. Zgodnie z pismem wysłanym przez dyrektor SSP nr 146 do kuratorium, w trakcie oczekiwania na sfinansowanie testów (przez ICZMP) nauczyciele przygotowują materiały dla pacjentów i podają je dzieciom za pośrednictwem tej trójki pedagogów, która została dopuszczona do kontaktu z chorymi uczniami.

Szkoła liczy na sfinansowanie testów przez „Matkę Polkę”, szpital ma w tej sprawie inne zdanie.

Bardzo nam zależy, by nauczyciele mogli powrócić do naszych pacjentów. Niemniej za przeprowadzenie testów wśród nauczycieli odpowiada SP nr 146. – brzmi najważniejsza część odpowiedzi Adama Czerwińskiego, rzecznika ICZMP.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy