Reklama

Reklama

Autobusy komunikacji miejskiej w Łodzi zatruwają powietrze? MPK Łódź: "Pojazd ze zdjęcia nie należy do naszej floty"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Autobusy komunikacji miejskiej w Łodzi zatruwają powietrze? MPK Łódź: "Pojazd ze zdjęcia nie należy do naszej floty" - Zdjęcie główne

Pojazd widoczny na zdjęciu nie należy do floty MPK Łódź. Co to za autobus, który truje łódzkie powietrze? (zdjęcie dzięki uprzejmości czytelnika)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilka dni temu do naszej redakcji przyszła wiadomość dotycząca autobusu komunikacji miejskiej, z którego rury wydechowej wydobywał się czarny dym. Okazuje się jednak, że pojazd ten nie należy do MPK Łódź. Co więc robi na łódzkich drogach i dlaczego zatruwa powietrze? - pytają Czytelnicy

Reklama

MPK Łódź: „Nie jest to pojazd należący do naszej floty”

!reklama!

Zapytanie od naszej czytelniczki skierowaliśmy do MPK-Łódź oraz Zarządu Dróg i Transportu. O ile z łódzkiego ZDiT-u nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, o tyle przedstawiciele MPK Łódź co nieco nam wyjaśnili.

Jak się okazało, pojazd widoczny na zdjęciu nie należy do MPK-Łódź. 

- Wszystkie nasze pojazdy mają z tyłu numery taborowe. W tym przypadku takiego numeru nie ma. Nie jest więc to pojazd należący do naszej floty - mówi Piotr Wasiak z MPK-Łódź. 

Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie autobusy MPK-Łódź spełniają normy emisji spalin. W zdecydowanej większości we flocie znajdują się pojazdy spełniające normy EURO 5, EEV oraz EURO 6. Jest ich łącznie 352 na 416 wszystkich autobusów. Pojazdy MPK są systematycznie wymieniane na coraz nowocześniejsze i bardziej ekologiczne.

Linię 43B w Łodzi obsługuje inny przewoźnik

W Łodzi pięć linii autobusowych obsługuje inny, prywatny przewoźnik. 

Firma realizuje 22 autobusami zlecenia MPK ŁÓDŹ na poniższych liniach:

  • 43A - Dw. Łódź Kaliska – pl. Wolności(Konstantynów) – Dw. Łódź Kaliska
  • 43B - Dw. Łódź Kaliska – pl. Jana Pawła II (Lutomiersk) – Dw. Łódź Kaliska
  • Z41 - Plac Niepodległości - Łaska (Pabianice) - Plac Niepodległości
  • Z45 - Radogoszcz Wschód – Plac Kilińskiego – Radogoszcz Wschód
  • Z46 - Radogoszcz Wschód – Konstytucji 3 Maja 37 (Ozorków) – Radogoszcz Wschód
Mimo prób mailowego kontaktu z naszej strony zarówno z Biurem Obsługi Klienta, jak i dyrektorem ds. komunikacji miejskiej, nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące kopcącego pojazdu. 

MPK Łódź dba o środowisko. Autobusy elektryczne już w drodze

MPK-Łódź pod koniec ubiegłego roku zakupiło 17 elektrycznych autobusów Volvo oraz dostosowane do nich ładowarki od firmy Ekoenergetyka-Polska. Obecnie trwa realizacja zamówienia.

Volvo 7900 Electric, które zostaną dostarczone do Łodzi, są całkowicie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością. Autobusy mają długość 12 metrów i mogą pomieścić 75 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Zostaną wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów i kierowców, między innymi klimatyzację, monitoring wizyjny, system informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD oraz ładowarki USB.

Firma Ekoenergetyka wybuduje natomiast nie tylko stację ładowania w zajezdni Limanowskiego, gdzie będą stacjonować elektryczne autobusy Volvo, ale również zamontuje ładowarki do autobusów na sześciu łódzkich krańcówkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy