Reklama

Reklama

Awaria wodociągowa na ul. Franciszkańskiej w Łodzi. Jak długo potrwają prace remontowe? [zdjęcia]

Opublikowano: śr, 3 lut 2021 08:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 17 stycznia na ul. Franciszkańskiej w Łodzi trwają prace związane z usunięciem skutków awarii wodociągowej, do której przyczyniły się ostre mrozy z połowy stycznia. Jak postępują prace remontowe i kiedy możemy spodziewać się powrotu ruchu samochodowego i komunikacji miejskiej na tym fragmencie?

W niedzielę, 17 stycznia mieszkańcy ul. Franciszkańskiej między Smugową a Bojowników Getta Warszawskiego zostali odcięci od bieżącej wody. Utrzymujące się we wspomniany weekend siarczyste mrozy przyczyniły się do powstania awarii.

!reklama!

Ze względu na jej zasięg oraz przeszkody związane z niskimi temperaturami Zakład Wodociągów i Kanalizacji boryka się z usunięciem skutków wypadku.  

Kiedy zakończą się prace na ul. Franciszkańskiej w Łodzi?

ZWIK nie podaje dokładnej daty zakończenia prac remontowych – termin ten będzie w dużej mierze uzależniony od warunków atmosferycznych.

- „Odtwarzamy jezdnię i torowisko po awarii wodociągowej. Prace potrwają jeszcze kilka dni. Przy tak niskich temperaturach nie można odtworzyć betonowej podbudowy torowiska tramwajowego i jezdni. Jest za zimno na wylanie betonu. Potrzeba aż 30 cm warstwy betonu. Gdy stężeje, dopiero wtedy będzie można ułożyć żelbetonowe płyty z torami.” – informuje Miłosz Wika, rzecznik ZWIK.

Do czasu ukończenia prac samochody oraz komunikacja miejska będą kierowane objazdem. 

- „Gdy mrozy nieco odpuszczą natychmiast przystępujemy do prac. Do czasu ich zakończenia nie ma przejazdu Franciszkańską i Smugową. Objazd Wolborską.” – dodaje rzecznik. 

Trasy objazdu remontu dla komunikacji miejskiej w Łodzi 

Komuniakcja autobusowa oraz tramwajowa w rejonie ul. Franiszkańskiej będzie kierowana objazdami do odwołania.

  • Linia 1 od skrzyżowania Kilińskiego/Pomorska przez Pomorską, pl. Wolności, Nowomiejską, Zgierską na swoją trasę. 
  • Linia 5 od skrzyżowania Kilińskiego/Północna przez: ul.Północną, Ogrodową, Zachodnią do Limanowskiego na właściwe trasy. 
  • Linia 6 od skrzyżowania Zachodnia/Ogrodowa na wprost ul. Zachodnią do Limanowskiego na właściwą trasę.  
  • Linia 59, i Z6 od skrzyżowania Wojska Polskiego/Franciszkańska ulicami: Wojska Polskiego, Zgierską, Nowomiejską, pl.Wolności - objazd tylko w podanym kierunku jazdy!
  • Linia nocna N6 od skrzyżowania Nowomiejska/Północna przez: Nowomiejską, Zgierską, Wojska Polskiego na trasę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.