Reklama

Reklama

Badania Łódź. Sprawdź, czy jesteś okazem zdrowia. Już 5 sierpnia bezpłatne badania na pl. Dąbrowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Badania Łódź. Sprawdź, czy jesteś okazem zdrowia. Już 5 sierpnia bezpłatne badania na pl. Dąbrowskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Badania Łódź. Już 5 sierpnia mieszkańcy Łodzi będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach kampanii społecznej „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia". Bus-mobilny punkt diagnostyczny stanie na Placu Dąbrowskiego i będzie czynny w godzinach 8:00 – 16:00.

Reklama

Badania Łódź. Bezpłatnie skonsultuj się ze specjalistą

Każdy chętny będzie mógł wykonać badania, m.in.: EKG, ciśnienia, saturacji krwi, analizę BMI, wypełnić kwestionariusz dot. Reumatoidalnego Zapalenia Stawów i skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą – reumatologiem.

!reklama!

Badanie opinii1 pt. „Stan Zdrowia Polaków” przeprowadzone w ramach kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” wykazało, że profilaktyka zdrowia w pandemii nie jest dla Polaków priorytetem: co trzeci pytany nie wykonał w ciągu 6 miesięcy żadnych badań profilaktycznych, a ponad połowa respondentów przyznaje, że koronawirus znacznie zmniejszył częstotliwość ich wykonywania. Wniosek jest oczywisty – rzeczywistość pandemiczna nie sprzyja regularnym badaniom diagnostycznym i trosce o zdrowie. Co więcej, blisko połowa badanych, bo 49,1% zadeklarowała, że szuka porad zdrowotnych w Internecie.

- Niepokoi fakt, że bardzo duża grupa Polaków próbuje leczyć się w oparciu o porady pozyskane z Internetu, jednocześnie rezygnując z wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Eksperci są zgodni, że ten trend należy koniecznie odwrócić. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu akcji bezpłatnych badań przesiewowych – komentuje Zofia Kurek-Maciejewicz, Head of Communications Zentiva Polska.

Według badania, przeprowadzonego na responsywnej grupie Polaków, aż 75,9% ankietowanych odczuwała w ostatnim czasie bóle stawów i kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest zachęcanie polskiego społeczeństwa do regularnych badań, ponieważ nieleczone choroby reumatologiczne niekiedy mogą stać się przyczyną częściowej lub całkowitej niepełnosprawności ruchowej.

- Choroby stawów oraz kręgosłupa pojawiają się coraz częściej wśród społeczeństwa. Ma to duży związek z nieodpowiednim odżywianiem, coraz częściej pojawiającą się nadwagą oraz mało aktywnym trybem życia. Szerzenie wiedzy na temat badań profilaktycznych, ale również samych chorób reumatycznych, w dzisiejszej rzeczywistości, powinno być priorytetem. Ważne, aby zwracać uwagę pacjentów nawet na najmniejsze dolegliwości związane ze stawami obwodowymi, szczególnie jeśli pojawiają się obrzęki tych stawów, ponieważ nieleczone choroby reumatyczne są przyczyną częstego wykluczenia społecznego oraz życia w bólu – mówi prof. dr n. med. Piotr Wiland, kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego i USK we Wrocławiu, ekspert Rady Naukowej kampanii „Zentiva-Zmieniamy Przyzwyczajenia.

W dniu 5 sierpnia mobilny punkt diagnostyczny będzie czekał na mieszkańców Łodzi oraz przechodniów w godzinach 8:00-16:00 na Placu Dąbrowskiego. Na miejscu będzie dostępny wykwalifikowany personel medyczny, który omówi z pacjentami wyniki przeprowadzonych badań pod kątem profilaktyki chorób reumatologicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy