Reklama

Reklama

Ballada Cygańska w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ballada Cygańska w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ballada cygańska w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych już wkrótce...

Reklama

Ballada cygańska - Jak pięknie żyć

Spektakl Teatru Ponadczasowi zobaczymy już 6 listopada (środa) o godz. 19:15 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych.

Mitologia Cyganów taborowych, legendy włóczykijów i pieśni wolności oraz tęsknoty miłosne. Znajdziemy to wszystko w siódmej już premierze teatru Ponadczasowi. Spektakl, który osnuty został na wierszach m.in. romskiej poetki Papuszy z muzyką na żywo będzie przywoływał nostalgiczną magię życia polskich Cyganów.

Artyści deklarują:
- "Naszym celem jest przypomnienie tajemniczości życia Cyganów taborowych, których obraz pozostał już tylko w filmach i w bardzo niewielu książkach. Od zawsze czuliśmy przed Nimi lęk, ale zarazem coś nas do Nich przyciągało. Opowieść snujemy przez pryzmat baśni, legend i przypowieści, które udało się odnaleźć w materiałach ikonograficznych."

Reżyseria: A. Czerczyńska
Scenariusz : B. Wilk, A. Czerczyńska.
Kostiumy: J. Wara-Wasowska
Współpraca reżyserska: A. Wieczorek
autor choreografii: Ewa Piotrowska
Kierownictwo muzyczne: M. Ambroszczyk
Obsada: E. Czaicka - Lasocka, A. Czerczyńska, K. Gimza , M. Kowalska, E. Królikowska, Z. Miller, E. Piotrowska, J. Skibicka, A. Wieczorek, A. Zamojska, H. Abramczyk, M. Ambroszczyk, J. Cała, J. Kusto, P. Rogalski, B. Tymiński.

W spektaklu wykorzystano wiersze poetów łódzkich A. Czerczyńskiej, M. Skwarek-Gałęskiej, Z. Cydzika, B. Pijanowskiego oraz kompozycję Romualdy Thomsen.

Projekt realizowany w ramach konkursu „Mikrogranty dla Seniorów” współfinansowany jest z funduszy Urzędu Miasta Łodzi we współpracy z Centrum OPUS.

Jak pięknie żyć - ballada cygańska
spektakl Teatru Ponadczasowi
Data: 6 listopada / środa / 2019
Godzina: 19:15


Źródło: AOIA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy