Reklama

Reklama

Bałuty straciły dwa oddziały szpitalne, a nowa placówka w ich miejsce nie powstanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bałuty straciły dwa oddziały szpitalne, a nowa placówka w ich miejsce nie powstanie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie udało się stworzyć nowego miejskiego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego na Julianowie. Projekt przepadł w konkursie NFZ. W trudnej sytuacji znaleźli się seniorzy, którzy stracili tym samym dwa oddziały szpitalne, które do tej pory mieściły się w tamtej lokalizacji. 

Reklama

Do tej pory mieszczący się przy ulicy Przyrodniczej szpital dr. H. Jordana posiadał m.in. dwa oddziały specjalizujące się w geriatrii i internie. Gros pacjentów stanowili tam ludzie starsi. Niestety oddziały z końcem czerwca zostały zamknięte, a pacjenci przeniesieni do placówki przy ulicy Milionowej. Powodem likwidacji, jak zapewniali przedstawiciele miasta, miało być utworzenie w tym miejscu Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, który miał wchodzić w skład Miejskiego Centrum Opieki nad Seniorami. Informacje na ten temat pojawiły się na początku marca tego roku, kiedy przy Przyrodniczej otwierano Dom Dziennego Pobytu dla seniorów oraz Centrum Rehabilitacji.

- Chcemy stworzyć przestrzeń do opieki długoterminowej. Nasze interny przenosimy na Milionową, tam też jest lepsze zabezpieczenie medyczne. W sumie jakby zliczyć liczbę łóżek, to my ją zwiększamy tak naprawdę. 70 łóżek interny zamieniamy na 70 łóżek zakładu opiekuńczo leczniczego i zakładu pielęgnacyjno-leczniczego. I jeszcze dodamy łóżka na Milionowej - tłumaczył z kolei pod koniec maja wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek

Przystąpiono do konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety projekt ZOL-u nie zdobył wystarczającej liczby punktów. Konkurencyjne placówki, który wyprzedziły Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera (w skład którego wchodzi szpital H. Jordana) posiadały znacznie większe doświadczenie w leczeniu pacjentów, a to jest przez Fundusz szczególnie premiowane. Na powstanie nowej placówki nie ma zatem pieniędzy. Istnieje możliwość odwołania się od decyzji NFZ.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy miał rozpocząć działalność od 1 września 2019 i oferować pomoc 35 pacjentom. Równocześnie planowano także w tym samym miejscu otworzyć Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy, który miał zainaugurować działalność 1 stycznia 2020.

Ostatecznie przy ulicy Przyrodniczej nie ma ani oddziałów geriatrii i interny, ani Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. W tej chwili czekamy na decyzję miasta, co dalej z planowanymi placówkami medycznymi.

Źródło: Radio Łódź / UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy