Reklama

Barnaba pokazał się łodzianom. Niebawem nowy mieszkaniec Orientarium pozna kolegów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Brózda

Barnaba pokazał się łodzianom. Niebawem nowy mieszkaniec Orientarium pozna kolegów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
39
zdjęć

Barnaba na wewnętrznym wybiegu. | foto Karolina Brózda

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Choć na razie chodzi po wybiegu sam, już widać, że podoba mu się Łodzi. Musi poznać każdy zakamarek, zanim zostanie przedstawiony swoim kolegom. Mowa o Barnabie, czwartym członku łódzkiego stada słoni indyjskich, który w piątek (26 maja) został oficjalnie zaprezentowany zwiedzającym.

- Barnaba urodził się w Holandii, gdzie dostał imie Shwe Myarr, czyli Złota Strzała - mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium. - Jednak gdy przyjechał do ogrodu zoologicznego w Płocku, tamtejsi opiekunowie zaczęli na niego wołać Barnaba. I tak już Barnabą pozostał.

Młody, bo zaledwie 12-letni słoń, będzie stanowił razem z Aleksandrem, Taru i Kyanem największe stado tych zwierząt w Polsce. Zanim jednak słonie się poznają, Barnaba musi zaznajomić się z wybiegiem i nowymi opiekunami.

- Jest bardzo spokojny - mówi Adam Trochim, który od dwóch lat zajmuje się łódzkimi słoniami indyjskimi. - Już na drugi dzień po przyjeździe pozwolił zdjąć sobie z nóg zabezpieczające podczas transportu bransolety. Tu wszystko jest dla niego duże, w Płocku nie miał do dyspozycji tak wielkiego wybiegu. 

Najbardziej spodobał się basen

Widać, że najbardziej Barnabie spodobał się basen, bo bez zachęcania wszedł do wody, położył się w niej, a nawet zanurkował.

Opiekunowie planują, żeby proces poznawania reszty słoniowego stada rozpocząć po najbliższym weekendzie.

- Barnaba zna już zapachy Aleksandra, Taru i Kyana, ponieważ rozłożyliśmy na wybiegu ich odchody - wyjaśnia Adam Trochim. - Kolejnym etapem będzie spotkanie słoni przez kraty, najpierw z najstarszym Aleksandrem, który jest szefem stada. Jeśli zareagują na siebie spokojnie, damy im poznać się bliżej.

Słonie ustalą hierachię

Z pewnością w powiększonym stadzie nie obędzie się bez drobnych utarczek.

- Słonie będą musiały ustalić swoją hierarchię - tłumaczą opiekunowie. - Młodsze (Taru i Kyan są mniej więcej równolatkami Barnaby - przyp. red.) pewnie będą trochę łobuzować, zwłaszcza Kyan. Jesteśmy jednak pewni, że się dogadają.

To nie jest ostatnie słowo łódzkiego Orientarium w kwestii słoni. Niewykluczone, że za jakiś czas stado znów się powiększy.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy