Reklama

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W niedzielny wieczór 15 grudnia, w łódzkiej katedrze harcerze przekazali na ręce bp. Ireneusza Pękalskiego Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego. Płomień został wcześniej przekazany polskim harcerzom przez skautów ze Słowacji.

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju przekazała na ręce bp. Ireneusza Pękalskiego hm. Natalia Patorska-Grzelewska, komendantka łódzkiej chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

W czasie liturgii biskup Ireneusz przypomniał, że płomień Światła Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego przekazali polskim harcerzom skauci ze Słowacji. - W momencie, kiedy było ono przekazywane, jeden ze słowackich skautów powiedział do polskich harcerzy: to jest Światło Pokoju. Światło, które daje moc spajania ludzi, jak tutaj harcerzy z Polski i Słowacjipodkreślił biskup.

Podczas uroczystości przedstawiciele hufców z terenu województwa łódzkiego podchodzili do ołtarza i otrzymywali z rąk bp. Ireneusza Światło Pokoju. Harcerze będą roznosili betlejemski płomień m.in. do urzędów, szpitali, szkół i świątyń na terenie województwa.

Betlejemskie Światło Pokoju będzie płonęło do 24 grudnia przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie każdy mieszkaniec Łodzi może zapalić od niego swoją wigilijną świecę.

Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Na zachód, do Niemiec, a także na północ, do Szwecji. Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie również przed łódzką katedrą, przy pomniku św. Jana Pawła II, skąd mieszkańcy naszego miasta będą mogli je zabrać do swoich domów. Niech ten ogień płonie i rozświetla wszelkie ciemnościzachęcała w czasie uroczystości hm. Natalia Patorska-Grzelewska, komendantka łódzkiej chorągwi ZHP.

Inicjatywa przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju jest kultywowana przez harcerzy od 1991 roku. W betlejemskiej Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień, od którego co roku odpalana jest mała świeca. Płomień niesiony przez skautów obiega świat w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty.

Źródło: Archidiecezja Łódzka / swiatlo.zhp.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy