reklama
reklama

Bez chodnika, przejścia dla pieszych, ale za to ze sporym ruchem. Rodzice uczniów Szkoły Gortata interweniują [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Bez chodnika, przejścia dla pieszych, ale za to ze sporym ruchem. Rodzice uczniów Szkoły Gortata interweniują [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
23
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźZ jednej strony szkoła, do której uczęszczają setki dzieci, z drugiej strony ośrodek, w którym trenują piłkarze ŁKS-u. Aby przejść z jednej na drugą stronę trzeba pokonać drogę bez chodników, bez oświetlenia i bez przejścia dla pieszych. Właśnie to ostatnie w opinii rodziców pobliskiej szkoły jest najbardziej konieczne.
reklama

Do naszej redakcji zwrócił się Piotr Dudziński, który w imieniu rodziców uczniów szkoły Marcina Gortata przy Minerskiej oraz akademii ŁKS zwrócił się o pomoc w powstaniu nowego przejścia dla pieszych.

Rodzice uczniów Szkoły Marcina Gortata na Minerskiej apelują o bezpieczeństwo

Nowe przejście dla pieszych miałoby powstać przy ulicy Zyndrama, która rozdziela teren szkoły i teren akademii. Zwrócono uwagę na zwiększony ruch aut nie tylko po Zyndrama, ale i również po Minerskiej. 

reklama

- W imieniu rodziców uczniów szkoły Marcina Gortata przy ulicy Minerskiej, Dyrekcji Szkoły, oraz Akademii ŁKS, zwracam się z prośbą o wzmocnienie naszych starań w Urzędzie Miasta Łodzi w kwestii zrobienia przejścia dla pieszych na ulicy Zyndrama, pomiędzy Szkołą Marcina Gortata i ośrodkiem sportowym MOSIR przy ulicy Minerskiej

- pisze do redakcji TuLodz.pl Piotr Dudziński, reprezentant rodziców uczniów szkoły przy Minerskiej.

Spora część kierowców omija zamkniętą ulicę Krakowską (na odcinku Minerska do Barskiej w kierunku Konstantynowskiej) właśnie ulicą Minerską. Ulica ta jest jest nie tylko bez chodników, ale i znajdziemy na niej strefę zamieszkania, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Niestety, niewielu kierowców pamięta o tym, że szybciej tutaj jeździć się nie powinno.

reklama

- Obecnie ulica Minerska jest wciąż obciążana bardzo intensywnym ruchem samochodowym. W tych okolicznościach nasze wychowawcy i dzieci muszą lawirować pomiędzy samochodami z narażeniem życia. Rozwiązaniem byłoby utworzenie przejścia dla pieszych

- czytamy w liście do redakcji.

Jak wskazuje Dudziński prośby o interwencję były wysyłane do jednostek Urzędu Miasta Łodzi.

- Zostały złożone wnioski w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi i w MOSIR. Jednak jak Państwo zdają sobie sprawę bez dodatkowej presji urzędnicy będą zwlekali z rozwiązaniem tego palącego problemu

- mówi.

Stworzenie przejścia dla pieszych przez ulicę Zyndrama jest o tyle trudne, że jest to droga gruntowa – pozbawiona zarówno chodnika, krawężników, jak i oświetlenia.

reklama

Zarząd Dróg i Transportu komentuje apel mieszkańców Zdrowia

Aby wyjaśnić apel rodziców skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi. Zarząd potwierdza, że mieszkańcy zgłaszali zwiększone natężenie ruchu na ulicy Minerskiej, a to ma bezpośredni związek z remontem Krakowskiej.

reklama

- Mieszkańcy kontaktowali się w sprawie zwiększonego ruchu na ul. Minerskiej spowodowanego pracami na Krakowskiej. Od razu wprowadziliśmy zmiany w rejonie ul. Biegunowej, gdzie pojawił się zakaz wjazdu, aby kierowcy już na skrzyżowaniu wybrali inną drogę niż przez osiedle. Obserwujemy sytuację i będziemy wprowadzać kolejne, ewentualne zmiany. Sytuacje może poprawić otwarcie ul. Krańcowej i Konstantynowskiej, które ma nastąpić w lipcu

- mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Zarząd wskazuje, że wśród zmian, których dokonano w ostatnich latach przy ul. Zyndrama było wyniesienie skrzyżowania z ulicą Minerską. Szans na stworzenie przejścia dla pieszych przez ulicę jednak nie ma.

- Sama szerokość ulicy również powoduje konieczność zmniejszenia prędkości. W takim układzie ulic i przy gruntowej nawierzchni ul. Zyndrama nie można wyznaczyć przejście dla pieszych. W takim układzie ulic i przy gruntowej nawierzchni ul. Zyndrama nie można wyznaczyć przejście dla pieszych.

- dodaje rzecznik.

Wszystkie propozycje dotyczące zmian w organizacji ruchu mieszkańcy mogą przekazywać bezpośrednio do Biura Inżyniera Miasta – adres email: bim@uml.lodz.pl.

- Jeśli mieszkańcy mają szczegółowe rozwiązanie, które chcą przedstawić, zapraszam do przesłania propozycji do Biura Inżyniera Miasta

- podkreśla Andrzejewski.

Szczególnie w obszarze ulic Konstantynowskiej, Minerskiej, Krańcowej, Syrokomli, Zyndrama i Michałowicza utrudnień dla mieszkańców jest sporo. 

Kiedy koniec utrudnień na Zdrowiu?

Najszybciej zakończą się te przy ulicy Konstantynowskiej, która od lipca będzie w pełni przejezdna i wrócą na nią tramwaje. Dla mieszkańców oznacza to, że powrócą także wjazdy na Konstantynowską także od strony Krańcowej.

Remont ulicy Krakowskiej ma się zakończyć w pierwszych miesiącach 2025 r.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama