Reklama

Reklama

Bezpłatne wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych odwiedzających łódzkie cmentarze [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpłatne wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych odwiedzających łódzkie cmentarze [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym roku osoby, które odwiedzą bliskich zmarłych na łódzkich cmentarzach komunalnych, a mają problemy z samodzielnym poruszaniem będą mogły bezpłatnie skorzystać z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie będą dostępne w kancelariach nekropolii, które znajdują się przy wejściu do cmentarza. By wypożyczyć sprzęt będzie trzeba jedynie wypełnić krótkie oświadczenie.

Reklama

-Skąd taki pomysł? Z naszych rozmów z mieszkańcami i obserwacji z lat poprzednich. Sam spotykałem się z taką sytuacją, że starsza osoba, o kuli, lasce czy wspierająca się na ramieniu kogoś z rodziny próbuje dojść do pomnika bliskiej sobie osoby. Mam świadomość, że są osoby, które niezależnie od chorób, wieku czy niedołężności będą chciały odwiedzić grób zmarłego. I takim osobom trzeba pomóc. Dla nich w tym roku będziemy mieć propozycję wsparcia. Przy trzech komunalnych cmentarzach: Doły, Szczecińska i Zarzew będzie istniała możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego dla takiej osoby – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta Łodzi.

Wózki będą dostępne u administratora cmentarza w siedzibie kancelarii. Kancelarie 1 listopada działają od 10.00 do 16.00. Znajdują się one  przy wejściu na cmentarze: na Dołach przy al. Palki, na Szczecińskiej - przy ul. Hodowlanej, oraz na cmentarzu Zarzew - przy ul. Przybyszewskiego. Każda osoba chcąca wypożyczyć wózek dla osoby bliskiej będzie musiała wypełnić krótkie oświadczenie.

-Wózki są nowe, w większości jeszcze nieużywne  Planujemy dokupić przed Wszystkimi Świętymi jeszcze jedną partię wózków. Wiemy, że zwłaszcza dla starszych osób wizyta na cmentarzu jest bardzo ważna, czasem jest to najważniejszy dzień w roku. Mamy ok. 20 wózków. Chcemy dokupić jeszcze od 5 do 10 sztuk - zapewnia Katarzyna Tręda–Pisera, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Łodzi.

Miasto taką propozycję przygotowało dla 3 cmentarzy komunalnych, ponieważ tam ma swoją administrację. Jeśli chodzi o cmentarze wyznaniowe, miasto chętnie podpowie parafiom katolickim skąd będzie można wózki wypożyczyć.
Na sygnały dotyczące ewentualnego zapotrzebowania na wypożyczenie wózków ze strony osób starszych oraz ich opiekunów czeka Rzecznik Osób Niepełnosprawnych pod numerem telefonu 42 638 45 74 lub 42 638 45 40.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy