Reklama

Reklama

Biblioteka Miejska w Łodzi otwiera Rozgrywkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biblioteka Miejska w Łodzi otwiera Rozgrywkę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już 14 września nastąpi wielkie otwarcie Biblioteki Rozgrywka przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3. Będzie wiele atrakcji.

Reklama

Biblioteka Miejska w Łodzi otwiera Rozgrywkę

Biblioteka przeszła gruntowny remont oraz rozbudowę, dzięki czemu uzyskano znaczną, dodatkową przestrzeń dla czytelników - w sumie 375 m2. Wartość inwestycji wyniosła prawie 1.9 mln zł. Filia zacznie funkcjonować od 14 września.

W księgozbiorze Rozgrywki znajdziemy wiele nowości wydawniczych, a wśród nich literaturę piękną i komiksy. Nazwa jednak zobowiązuje, dlatego też w bibliotece nie zabraknie gier planszowych. Oprócz dyskusji o książkach, spotkań z działem autorów, będą organizowane także turnieje dla graczy i warsztaty, spotkania z youtuberami oraz zajęcia z automatyki i robotyki prowadzone m.in. przez studentów Politechniki Łódzkiej. Otwarciu biblioteki towarzyszyć będzie wystawa komiksów ze zbiorów Wojciecha Łowickiego.

Przestrzeń po remoncie

W bibliotece jest sala multimedialna i przestrzeń dla dzieci. Filia została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy, w tym również w stanowiska dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed filią zainstalowano także wrzutnię, która pozwala na oddawanie książek w czasie, kiedy biblioteka jest nieczynna. Dbając o potrzeby odbiorców, uruchomiono dla nich również ekspres do kawy. Filia będzie czynna od poniedziałku do soboty.

Otwarcie już 14 września, a na początek: piknik, spotkanie z Marcinem Mellerem i warsztaty z robotyki

Działalność biblioteki rozpocznie się zatem od pikniku. W jego ramach pomiędzy godziną 11 a 16 zaplanowano szereg aktywności, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Wśród nich m.in. zabawy z animatorem, skoki na trampolinie i warsztaty z robotyki organizowane przez szkołę programowania FNEIT.

Późnym popołudniem, o godzinie 18, rozpocznie się spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, historykiem, wydawcą i prezenterem telewizyjnym.

Gadżety biblioteki

W trakcie otwarcia Rozgrywki po raz pierwszy można będzie zaopatrzyć się w nowe gadżety biblioteki, które zostały wykonane według projektu Mikołaja Chmielarza, zwycięzcy konkursu dla grafików zorganizowanego przez BMwŁ.

Remont i rozbudowa biblioteki były możliwe dzięki środkom z projektu Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek. Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury – ZIT.

Piknik i otwarcie Rozgrywki:
Sobota, 14 września 2019, g. 11-16
Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Spotkanie z Marcinem Mellerem:
Sobota, 14 września 2019, g. 18
Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3


Źródło: Biblioteka Miejska w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy