Reklama

Reklama

Bohaterzy wrócili! Łódzcy strażacy zaangażowani w pomoc po eksplozji w Bejrucie są już w domu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bohaterzy wrócili! Łódzcy strażacy zaangażowani w pomoc po eksplozji w Bejrucie są już w domu - Zdjęcie główne

Bohaterzy wrócili! Łódzcy strażacy zaangażowani w pomoc po eksplozji w Bejrucie są już w domu (fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 16 ratowników ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Łodzi wróciło do ojczyzny po kilkudniowej akcji ratowniczej w stolicy Libanu.   

Reklama

W pierwszych dnia sierpnia Łódzcy strażacy, wraz z oddziałami z całej Polski polecieli do Bejrutu, by wspomóc działania ratownicze po eksplozji w tamtejszym porcie. Na miejscu polskie siły otrzymały zwierzchnictwo od Ministerstwa Obrony Libanu, głównego koordynatora działań ratunkowych.

!reklama!

Ratownicy zostali przydzieleni do stref dotkniętych katastrofą, w których razem z psami szukali uwięzionych pod gruzami osób i ciał. Na miejscu znaleźli się również polscy strażacy-eksperci, zajmujący się rozpoznaniem zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych i wybuchowych.

Zniszczenia, koncentrujące się w okolicach portu, dotknęły wszystkie sąsiadujące z nim dzielnice mieszkalne. Libański rząd wyznaczył polskim siłom dużą strefę poszukiwawczą, bezpośrednio skontaktowaną z miejscem wybuchu, co świadczy o zaufaniu, jakim na miejscu cieszyli się nasi ratownicy. Jak podkreślają – dzięki wsparciu lokalnych władz oraz miejscowej społeczności mogli wykonać swoją pracę jak najlepiej.

Oprócz skali zniszczeń, pracy ratownikom nie ułatwiały warunki klimatyczne, z jakimi spotkali się na miejscu. Upał i ogromna wilgotność to czynniki, na które polscy ratownicy byli na szczęście przygotowani jeszcze przed wyjazdem do Libanu – wstępne rozpoznania w Polsce uwzględniały trudne warunki pogodowe w miejscu katastrofy.

Po kilku dniach intensywnych prac polscy strażacy zakończyli działania ratownicze i w poniedziałek po południu wylecieli z Libanu. Z Lotniska Chopina w Warszawie wrócili do swoich domowych jednostek.

Źródło: Polsat News, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy