Reklama

Reklama

BonaFaro. Zrób dobry uczynek razem z marką Laveo i wesprzyj łódzkie domy dziecka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

BonaFaro. Zrób dobry uczynek razem z marką Laveo i wesprzyj łódzkie domy dziecka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wszyscy potrzebujemy dobrych uczynków – nie tylko ich doświadczania, ale także spełniania. Nie od dziś mówi się, że dobro wraca do nas w takiej ilości, w jakiej je przekazujemy. Pomagać można na różne sposoby – organizując zbiórki i uczestnicząc w nich, odwiedzając samotne osoby czy… kupując produkty, z których zysk zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Właśnie rozpoczęła się akcja BonaFaro, organizowana przez markę Laveo. Kupując jeden z 200 zlewozmywaków marki, można wesprzeć łódzkie domy dziecka i rodziny zastępcze znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. 

Reklama

Rodziny zastępcze, które czynią dobro

W całej Polsce istnieje 1165 placówek, które w formie rodziny zastępczej sprawują opiekę nad 16115 dziećmi. Tylko w województwie łódzkim funkcjonuje 71 takich instytucji z 1159 wychowankami. Odpowiedzią na dużą liczbę podopiecznych przebywających w domach dziecka jest kampania społeczna Rodzina Jest dla Dzieci, zainicjowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Kampania opiera się na działaniach promujących rodzicielstwo zastępcze, poszukując kandydatów na nowe rodziny zastępcze i wspieraniu tych istniejących. Kampania ma także na celu wspieranie rodziców biologicznych – na przykład tych, którym grozi odebranie dzieci lub starają się je odzyskać z domów dziecka – oraz wdrażanie pozytywnych zmian, dzięki którym instytucjonalne domy dziecka staną się jak najbardziej przyjaznymi placówkami. 

Dobry uczynek dla Bułeczki 

Łódzka marka Laveo pod koniec lipca 2019 roku zaangażowała się w działania związane z projektem WorkCamp, w ramach którego studenci Politechniki Łódzkiej pomogli wyremontować część pomieszczeń w Domu Dziecka przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. Tegoroczna edycja cyklicznego projektu okazała się rekordowa, ponieważ dostosowano do potrzeb placówki aż 110 metrów kwadratowych powierzchni – w tym łazienkę, kuchnię czy pokój spotkań dla rodzin zastępczych – Bułeczkę. Łódzki producent wsparł szczytną inicjatywę i przekazał organizacji studenckiej armaturę, niezbędną do wykonania remontu łazienki oraz kuchni. 

Jak możesz spełnić dobry uczynek? 

Udział w projekcie pozwolił marce Laveo dostrzec problem i uświadomić sobie, jak duże i pilne są potrzeby wsparcia instytucjonalnych i rodzinnych ośrodków pieczy zastępczej. Dlatego przedstawiciele marki postanowili jeszcze mocniej zaangażować się w pomoc. 1 grudnia marka Laveo oficjalnie rozpoczęła akcję BonaFaro (z jęz. esperanto – dobry uczynek). W jej ramach przygotowała aż 200 granitowych zlewozmywaków - dochód z ich sprzedaży zostanie w stu procentach przeznaczony na potrzeby dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych czy rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. 

– Nasze korzenie są tutaj, w Łodzi i mocno identyfikujemy się z tym miastem, jego tradycją mieszkańcami i ich potrzebami. Zbliżające się Święta to czas, kiedy warto nie tylko uświadomić sobie, ile znaczy dla nas możliwość spędzenia z rodziną wspólnego czasu, ale i pomyśleć o tych, którzy spędzają go poza domem rodzinnym albo w ogóle nigdy takiego nie mieli. Stąd decyzja o wsparciu łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych tym, co potrafimy najlepiej – wyjaśnia Anna Kowalska, kierownik marketingu marki Laveo. 

Pomagając innym, pomagasz sobie

Akcja potrwa do 29 lutego 2020 roku. Produkty akcji BonaFaro będą dostępne w wybranych punktach sprzedaży współpracujących z marką (ich lista dostępna jest na stronie internetowej). Do akcji wybrano dwie serie granitowych zlewozmywaków – BonaFaro oraz Granada, które zostały zaprojektowane przez Marię Kubiak, Product Managera Laveo. Każda osoba, która weźmie udział w akcji, poza samym produktem, otrzyma specjalny certyfikat, będący dowodem, że dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie akcji. 

Więcej informacji na temat akcji BonaFaro.

Więcej informacji na temat kampanii „Rodzina Jest dla Dzieci” .


Dodatkowe informacje:

Laveo to polski producent zlewozmywaków oraz armatury sanitarnej, która łączy w sobie modny design i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe i stalowe oraz okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne. Produkty tej marki doceniane są zarówno przez fachowców i architektów, a przede wszystkim przez klientów. Marka Laveo regularnie wygrywa konkursy branżowe poświęcone designowi oraz architekturze wnętrz. Tylko w tym roku otrzymała następujące nagrody:

  • Diament Meblarstwa 2020 w kategorii Strefa Kuchenna – Wyposażenie Kuchni – nagrodzony zlewozmywak KOMODO.
  • Dobry Design 2020 – wyróżnienie w kategorii Przestrzeń w Kuchni i Jadalni  - nagrodzony zlewozmywak KOMODO.
  • Złote Ville 2019 w kategorii Armatura Łazienkowa – dwie nagrodzone kolekcje – PRETTO i EVORA
  • Łazienka Wybór Roku 2019 w kategorii Baterie, panele i zestawy prysznicowe – nagrodzona kolekcja PRETTO
  • Diament Meblarstwa 2019 w kategorii Strefa Łazienki – Wyposażenie Łazienki – nagrodzona kolekcja ALEA.
  • Design dla Konesera 2019 w kategorii Łazienka – armatura – nagrodzona kolekcja PRETTO.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie firmy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy