Reklama

Reklama

Boże Ciało 2022 w Łodzi. Którędy przejdą procesje? Sprawdź, gdzie będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano: śr, 15 cze 2022 12:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W czwartek 16 czerwca ulicami Łodzi przejdą procesje Bożego Ciała. Centralne uroczystości z udziałem ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia rozpoczną się w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy Łąkowej w Łodzi. Procesje do czterech ołtarzy zaplanowały też pozostałe łódzkie parafie.

Boże Ciało - centralne uroczystości w Łodzi

Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Procesje są organizowane po to, by uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Centralne łódzkie obchody pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się mszą świętą o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, kończąca się w bazylice archikatedralnej. Trasa procesji będzie przebiegać ul. Mickiewicza do ul. Piotrkowskiej.

Boże Ciało 2022 w Łodzi [wykaz procesji w wybranych parafiach]

Gdzie w Łodzi odbędą się procesje w Boże Ciało 2021? Poniżej prezentujemy godziny mszy świętych, po których odbędą się procesje w wybranych łódzkich parafiach. W okolicach kościołów należy się spodziewać utrudnień w ruchu na czas przejścia wiernych do czterech ołtarzy.

  • W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi o godzinie 9:30 odbędzie się msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
  • W kościele pw. Św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi po mszy św. o godz. 10:00 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Wierni przejdą ul. Uniwersytecką do Placu Pokoju, następnie Rewolucji 1905 do ulicy Kamińskiego. Z ulicy Kamińskiego do Pomorskiej, którą wrócą do kościoła.
  • W kościele pw. PP. Jana XII w Łodzi po mszy św. o godzinie 10:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
  • W kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Łodzi po mszy św.  o godzinie 10:00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Podąży ona ulicami Rzgowską, Łukasińskiego, Słowackiego, Leczniczą i wraca Rzgowską do kościoła
  • W kościele pw. Najświętszego Sakramentu w Łodzi po mszy św.  o godzinie 16:00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa: Romantyczna, Grudzińskiego, Pstrągowa, Nastrojowa i Romantyczna, powrót do kościoła. 
  • W kościele pw. Św. Michała Archanioła w Łodzi w Łodzi po mszy św.  o godzinie 10:30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
  • W kościele pw. Św. Wojciecha w Łodzi w Łodzi po mszy św.  o godzinie 11:00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
  • W kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodzi po mszy św. o godzinie 10:00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
  • W kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi po mszy o godz. 10 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w okolicy.
POLECAMY: Boże Ciało w Łodzi. Procesja pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia przeszła ulicami miasta [galeria]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy