Reklama

Reklama

Brak miejsc parkingowych w Łodzi to zmora kierowców. Czy doczekamy się parkingów wielopoziomowych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Brak miejsc parkingowych w Łodzi to zmora kierowców. Czy doczekamy się parkingów wielopoziomowych? - Zdjęcie główne

Parking wielopoziomowy w Łodzi u zbiegu al. Piłsudskiego i al. Śmigłego-Rydza. Więcej podobnych miejskich parkingów ma się niebawem pojawić w centrum Łodzi (fot. Joanna Chrzanowska - TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź nie jest miastem marzeń dla kierowców. Liczne inwestycje sprawiają, że poruszanie się samochodem po centrum w godzinach szczytu jest dla łodzian jednym wielkim testem cierpliwości. Innym z problemów w centrum Łodzi jest mała liczba miejsc parkingowych.

Reklama

Strefa Płatnego Parkowania w Łodzi. Ile miejsc czeka na łodzian?

!reklama!

Strefa Płatnego Parkowania w Łodzi regularnie się rozrasta. Obecnie, poza ścisłym centrum, objęte nią są m.in. ul. Wróblewskiego, ul. Lipowa, ul. Targowa, ul. Rzgowska oraz ul. Czerwona. 

Łącznie łódzka Strefa Płatnego Parkowania obejmuje 68 placów, ulic, odcinków ulic oraz parkingów i jest podzielona na 2 podstrefy: A i B. 

Podstrefa A
za pierwsze ½ godziny 1.5 zł
za pierwszą godzinę 3.00 zł
za drugą godzinę 3.50 zł
za trzecią godzinę 4.00 zł
za czwartą i kolejną godzinę 3.00 zł
Podstrefa B
za pierwsze ½ godziny 1 zł
za pierwszą godzinę 2.50 zł
za drugą godzinę 3.00 zł
za trzecią godzinę 3.50 zł
za czwartą i kolejną godzinę 2.50 zł
Jak informuje nas Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu, w Strefie Płatnego Parkowania w Łodzi jest około 7,5 tys. miejsc parkingowych.

- Obecnie, ze względu na prowadzone inwestycje, nie mogę podać dokładnej liczby podzielonej na podstrefy - tłumaczy Andrzejewski.

Liczba 7,5 tysiąca miejskich miejsc parkingowych w centrum Łodzi i jego okolicach nie powala na kolana. Nie jest tajemnicą, że władze Łodzi od lat stawiają na zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miasta. Jednocześnie zmniejszają one stopniowo liczbę miejsc parkingowych, zastępując je zieleńcami, podwórcami i deptakami.

Kolejne prace rewitalizacyjne w Łodzi także nie przyniosą łodzianom większej liczby miejsc parkingowych. 

Polecamy: Krajowy Plan Odbudowy. Czy Łódź otrzyma miliony na odbudowę swojej gospodarki po pandemii koronawirusa?

Parkingi kubaturowe nadzieją kierowców w Łodzi. Czy doczekamy się ich budowy?

Jednym z rozwiązań, jakimi władze Łodzi chcą nieco udobruchać zmotoryzowanych łodzian, jest budowa parkingów kubaturowych, czyli parkingów wielopoziomowych. 

W maju 2020 roku wydawało się, że miejsc parkingowych w Łodzi przybędzie i to w ciągu kilku miesięcy. 

- Zamieniamy śródmiejskie ulice na wysokiej jakości zielone przestrzenie z równymi jezdniami i szerokimi chodnikami, a parkowanie organizujemy w piętrowych obiektach. Rozpoczynamy właśnie realizację pierwszych czterech – mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, kiedy to udało się podpisać umowę z partnerem, firmą Mota-Engil.

Od tego czasu minęło już 9 miesięcy, a sam temat budowy parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi nieco ucichł. Niebawem jednak powinien powrócić, ponieważ, jak wówczas zapowiadano, w 2021 roku powinna wystartować budowa parkingów w czterech lokalizacjach, a w nich dokładnie 891 miejsc parkingowych:

  • przy al. Kościuszki 42 - 292 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 62/64 - 263 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 67 - 218 miejsc,
  • przy ul. Tuwima 12 - 118 miejsc.
Jak udało nam się ustalić, obecnie parkingi są projektowane. Niebawem powinniśmy więc poznać ich wizualizacje, a następnie śledzić proces ich budowy. Niestety Urząd Miasta Łodzi nie poinformował nas o dacie planowanego otwarcia pierwszego takiego parkingu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy