Reklama

Reklama

Brawurowa akcja policji w Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Warszawie. Zatrzymano pseudokibiców rozprowadzających narkotyki [wideo z akcji]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Brawurowa akcja policji w Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Warszawie. Zatrzymano pseudokibiców rozprowadzających narkotyki [wideo z akcji] - Zdjęcie główne

Brawurowa akcja policji w Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Warszawie. Zatrzymano 5 osób, którą mogą być powiązane z grupami pseudokibicowskimi (fot. cbśp.policja.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ręce policjantów wpadło 5 osób, podejrzanych o wprowadzenie na rynek ponad 1,5 tony narkotyków. Gang prawdopodobnie tworzyły osoby w większości powiązane z pseudokibicami różnych klubów sportowych. 

Reklama

W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Z ustaleń CBŚP i PK wynika, że członkowie gangu mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić w Polsce kilka ton narkotyków.

!reklama!

Jednoczesne akcje policji w Łodzi i trzech innych miastach Polski

Jak czytamy na stronie cbśp.policja.pl, z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu w latach 2014 – 2018 mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić na terenie kraju kilka ton środków odurzających. W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Dotychczas w sprawie skierowano do sądów 4 akty oskarżenia wobec podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Warszawy, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska i Łodzi przeprowadzili kolejną akcję. Skoordynowane działania odbyły się niemal jednocześnie w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie, gdzie zatrzymano pięciu mężczyzn. 

zobacz także: Napad na konwojenta w Łodzi. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych
Podczas przeszukań miejsc użytkowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości.

Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, dodatkowo dwóm z nich przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

ZOBACZ WIDEO Z AKCJI POLICJI 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy