Reklama

Reklama

BSH producent AGD z Łodzi poszukuje 500 pracowników. Rozpoczęto rekrutację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

BSH producent AGD z Łodzi poszukuje 500 pracowników. Rozpoczęto rekrutację - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomimo trwającej pandemii, BSH producent AGD marek Bosch i Siemens poszukuje w Łodzi nawet pół tysiąca pracowników tymczasowych. Rekrutacje już rozpoczęły się  i potrwają do końca sierpnia.

Reklama

Okres szczytu pandemii dla gospodarek wielu krajów świata, gdzie firma BSH jest obecna ze swoimi produktami był bardzo trudny. Zamknięcia sklepów stacjonarnych, przerwanie wypracowanych globalnych łańcuchów dostaw wpływały również na produkcję polskich fabryk BSH.

 !reklama!

W najtrudniejszym okresie pandemii czyli w kwietniu, firma BSH zdecydowała się na krótkookresowe zamknięcie wszystkich fabryk w Europie i USA. W maju BSH w Polsce skorzystała z rządowej tarczy antykryzysowej, która pomogła przetrwać najtrudniejszy okres i utrzymać wszystkie miejsca pracy.

Jednak w tym okresie BSH przygotowała się do odmrażania gospodarek i zaoferowała konsumentom nowe urządzenia gospodarstwa domowego. Przede wszystkim rozszerzając ofertę AGD z systemem Home Connect, który umożliwia podłączenie urządzeń domowych do internetu. Właśnie łódzkie fabryki w dużej części produkują AGD marek Bosch i Siemens w tej zaawansowanej technologii.

BSH poszukuje 500 pracowników tymczasowych

W związku ze zbliżającym się sezonowym wzrostem produkcji w łódzkich fabrykach BSH, firma rozpoczęła poszukiwania około pół tysiąca pracowników tymczasowych. Obecnie kończy się pierwszy etap rekrutacji, w wyniku którego zatrudnienie znalazło trzysta osób. Osoby zatrudnione w tym etapie  będą wspierać produkcje w nowej Fabryce Zmywarek BSH w Łodzi przy ulicy Jędrzejowskiej.

W drugim etapie pracę znajdzie dwieście osób w Fabryce Suszarek przy Lodowej w Łodzi. Rekrutacje do tego etapu ruszą 1 lipca.

„Odnotowujemy wzrost zamówień na drugą połowę roku, co pozwala nam choć ostrożnie, to z optymizmem patrzeć w przyszłość. Poszukujemy pracowników tymczasowych, ale po okresie szczytu produkcyjnego wielu z nich zaoferujemy możliwość podpisania umów stałych o pracę. Nasze fabryki wciąż rozwijają się i będziemy potrzebować coraz więcej dobrych i doświadczonych pracowników. W obecnych rekrutacjach wspierają nas agencje pracy tymczasowej i to właśnie z nimi podpiszą pierwszą umowę potencjalni pracownicy” - mówi Iwona Krelska, Kierownik Działu Personalnego w Łodzi.

Podjęcie pracy tymczasowej może być dobrym sposobem wkroczenia na nową ścieżkę zawodową. Wszyscy kandydaci, przed rozpoczęciem pracy przejdą specjalistyczne szkolenie w Centrum Treningowym BSH.

Źródło: BSH

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy