Reklama

Reklama

Budowa Trasy Górna. Jak wyglądają postępy w pracach na nowym odcinku?

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 13:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwają prace związane z budową trzeciego etapu Trasy Górna. Powstanie nowego, prawie 7-kilometrowego fragmentu drogi ma umożliwić połączenie istniejącego już odcinka od ulicy Rzgowskiej z węzłem Łódź Górna na autostradzie A1. Jak wyglądają postępy w pracach budowlanych?

Budowa nowego odcinka Trasy Górna umożliwi zmniejszenie ruchu ciężarowego i poprawi obsługę komunikacyjną pomiędzy obszarami inwestycyjnymi. Na jakim etapie są obecnie prace budowlane? W oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta Łodzi czytamy, że przebiegają one zgodnie z planem. 

„Kilka dni temu zakończyliśmy prace archeologiczne sondażowe, udało nam się również ukończyć roboty przy nasypie przeciążeniowym przy węźle od strony ulicy Rzgowskiej. Obecnie trwa usuwanie kolizji z istniejącą infrastrukturą – roboty melioracyjne, wodociągowe oraz budowa kolektora kanalizacji deszczowej – poinformował kierownik robót, Marcin Stępień – Wykonane zostało odhumusowanie 80% długości trasy, na ok. 20% jest już przygotowane koryto pod konstrukcję drogi. Rozpoczyna się przebudowa przepustów wzdłuż drogi serwisowej”.

Budowa trzeciego etapu Trasy Górna. Co się zmieni?

Jak wynika z komunikatu Urzędu Miasta Łodzi, budowa nowego, blisko 7-kilometrowego odcinka pozwoli na połączenie fragmentu trasy od ulicy Rzgowskiej z węzłem Łódź Górna na autostradzie A1. Budową 5 kilometrów drogi zajmuje się Miasto Łódź, natomiast za prace na pozostałym odcinku odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. W zakres prac wchodzi budowa rond na czterech skrzyżowaniach z lokalnymi drogami: ulicą Nowe Górki, Brójecką, Bronisin i ul. św. Rafała Kalinowskiego. Oprócz udogodnień w komunikacji związanych z odciążeniem ruchu ciężarowego, na budowie nowego odcinka skorzystają również rowerzyści – z planów wynika, że na Trasie Górna pojawi się droga dla rowerów, którą otaczać będzie teren zielony – posadzone zostanie tam około 3 tysięcy drzew oraz 22 tysiące krzewów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy