Reklama

Reklama

Budowa wiaduktów na Przybyszewskiego. Już po wyburzeniach, teraz wylewanie fundamentów [zdjęcia]

Opublikowano: czw, 5 maj 2022 09:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa przebudowa wiaduktów na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. Magistrat poinformował, że północny fragment został całkowicie wyburzony i wylano część fundamentów pod przyszłą konstrukcję. Jak aktualnie wygląda plac budowy? Jakie prace zostaną wykonane w najbliższej przyszłości?

Co dzieje się na budowie wiaduktów na ul. Przybyszewskiego? 

Urząd Miasta Łodzi poinformował o kolejnym etapie prac rozpoczętych na budowie wiaduktów na ul. Przybyszewskiego. Wylano już pierwsze fundamenty. W następnym kroku wykonawca rozpocznie zbrojenia kolejnych pali podporowych. 

– Całkowicie wyburzona jest już część północna. W ostatnich dniach wykonano tam roboty ziemne pod trzy ławy fundamentowe, w kolejnych trzech już wylano beton. Wkrótce mają się rozpocząć zbrojenia kolejnych pali podporowych, których docelowo ma powstać 60. Trwają też prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Z uwagi na zamknięcie środkowej nitki wiaduktu aktualizowany jest harmonogram prac na najbliższe miesiące – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Z uwagi na pogarszający się stan techniczny środkowej nitki wiaduktu, od 1 maja przestały kursować nią tramwaje. 

Linia nr 6 jedzie przez al. Piłsudskiego, by zapewnić połączenie z Widzewem, a linia nr 7 pojedzie przez ul. Przybyszewskiego, ale tylko do ul. Rydza-Śmigłego i tam kieruje się na Dąbrowę. W połowie maja zostanie wykonana nakładka torowa, która umożliwi dojazd tramwajów ul. Przybyszewskiego do ul. Nurta-Kaszyńskiego, co ułatwi dojazd na Zarzew. W zastępstwie tramwajów kursuje (na wydłużonej trasie na Widzew) autobusowa linia Z11.

Aktualnie wiadukt jest przejezdny dla samochodów jadących w stronę Widzewa. 

Wartość projektu to prawie 87 mln zł.

Zobaczcie zdjęcia z budowy. Znajdziecie je w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy