Reklama

Reklama

Budżet Obywatelski 2021 w Łodzi. Wiemy, kiedy startuje głosowanie

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 15:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Budżet Obywatelski 2021- już niebawem rusza IX edycja. Łodzianie zgłosili prawie 1100 projektów, ile z nich zostało dopuszczonych do głosowania? Sprawdź szczegóły na TuŁódź.pl.

Reklama

Budżet Obywatelski 2021. Jak oddać swoje głosy na pomysły mieszkańców Łodzi?

!reklama!

Głosowanie w IX edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 1 października. Tradycyjna forma oddawania głosów potrwa dwa tygodnie, a internetowa – do 29 października. Jakie projekty były zgłaszane najczęściej?

- Kolejny rok obserwujemy jak prym wiodą projekty dotyczące zieleni i szeroko pojętej ochrony środowiska. Są to projekty na skwerach, parkach, dodatkowe nasadzenia w ulicach i na zieleńcach – mówi Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego.

Do IX edycji zgłoszono łącznie 1097 projektów, które zostały zaopiniowane przez Urząd Miasta i Radę Miejską. W konsekwencji 92 projekty zostały wycofane, 20 nie spełniało wymogów formalnych, a 268 nie zostało ocenionych pozytywnie. Łodzianie mogą wybierać spośród 717 projektów, są one dostępne na stronie internetowej Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego – KLIK.

- Za nami najtrudniejszy i najbardziej żmudny czas pracy nad opiniowaniem projektów. Od dziś mieszkańcy mogą przeglądać projekty, które zostały dopuszczone do głosowania i już analizować pod kątem ewentualnego głosowania  – mówi Agata Burlińska, z-ca dyr. Biura Aktywności Miejskiej.

Które projekty interesują Was najbardziej? Zamierzacie wziąć udział w nadchodzącej edycji budżetu obywatelskiego?

Polecamy: Łódzki Budżet Obywatelski 2021/2022. W puli znajduje się 26 milionów złotych
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.