Reklama

Reklama

Budżet Obywatelski: będą zmiany w przepisach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budżet Obywatelski: będą zmiany w przepisach  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od najbliższego poniedziałku 2 grudnia przez 4 kolejne dni odbędą się spotkania dotyczące propozycji zmian w Budżecie Obywatelskim na kolejne lata. Nowe regulacje są potrzebne, aby wyeliminować nieracjonalne przepisy. 

Reklama

W tegorocznym głosowaniu na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 160 tys. łodzian. To najwięcej w całej Polsce. Kwota 50 mln złotych została podzielona między 261 projektów. Jednymi z najczęstszych zwycięskich inwestycji były te związane ze szkołami. Tak było Radogoszczu i np. na osiedlu Karolew-Retkinia Wschód.

Wyniki ankiety przeprowadzonej po ogłoszeniu wyników BO, którą wypełniło 150 osób, pokazały, że mieszkańcy Łodzi chcą zmian. Przede wszystkim – by pojawiły się projekty ponadosiedlowe, ale także by oddzielić instytucje miejsce od tych propozycji obywatelskich i uściślić kwestię dostępności.

- Wśród wszystkich wypowiedzi największe zainteresowania mieszkańców budzą kwestie: podziału ponadosiedlowego i osiedlowego, przesunięcia instytucji miejskich z poziomu osiedla do innej puli, ale też kwestia ogólnodostępności projektu i doprecyzowania tego terminu – powiedział Grzegorz Justyński, dyr. Biura ds. Partycypacji Społecznej

Aby rozwiać te wszystkie wątpliwości, urzędnicy proponują spotkania z mieszkańcami w sprawie zmian w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim.

- To nie jest tak, że jesteśmy głusi albo ślepi, jesteśmy mądrzejsi o rok doświadczeń. Dlatego postanowiliśmy teraz wypracować zmiany w podzespołach zmiany, które zostaną zapisane w uchwale na rok 2020. Wyróżniliśmy główne grupy zainteresowanych, z którymi chcemy wypracować zasady BO, i tak są to: środowisko NGO, Rady Osiedli, przedstawiciele placówek oświatowych, a na koniec spotkamy się ze wszystkimi mieszkańcami – informuje Damian Raczkowski, przew. Komisji radnych ds. Budżetu Obywatelskiego

Spotkania odbędą się w Urzędzie Miasta przy Piotrkowskiej 104 o godz. 16.30. W poniedziałek 2 grudnia w Sali 106 B odbędzie się spotkanie dla NGO, we wtorek dla Rad Osiedli, we środę dla edukacji, a w czwartek dla wszystkich mieszkańców. Od wtorku do czwartku spotkania odbędą się w dużej sali obrad.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy