Reklama

Reklama

Budżet obywatelski województwa łódzkiego przywrócony. Sprawdź kiedy będzie można zagłosować!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź IV edycja BO województwa łódzkiego została w kwietniu wstrzymana z powodu epidemii koronawirusa. Zarząd województwa podjął właśnie decyzję o odmrożeniu procedur. Ogłoszono nowy harmonogram wyboru projektów.

Budżety obywatelskie są ważnym elementem uczestnictwa mieszkańców w procesie dzielenia publicznych pieniędzy. W województwie łódzkim budżet obywatelski, pod nazwą ŁÓDZKIE NA PLUS, został w tym roku ogłoszony po raz czwarty. Nabór projektów zakończył się w marcu, ale ich wybór, finansowanie i realizacja były zagrożone. Z powodu wybuchu epidemii i związanej z tym niepewności, Zarząd Województwa podjął w kwietniu decyzję o wstrzymaniu procedur wyboru projektów.

!reklama!

Ile projektów zostało zgłoszonych?

To nie była dobra wiadomość dla pomysłodawców wielu lokalnych inicjatyw. Do samorządu wojewódzkiego wpłynęło w tym roku ok. 300 projektów, które mogły ubiegać się o środki z puli ogólnej dla całego województwa albo z pul przyznanych odrębnie dla każdego z powiatów. Najwięcej pomysłów zgłoszonych zostało do puli wojewódzkiej – 49. W zgłaszaniu projektów do wykorzystania pul powiatowych najbardziej aktywni byli mieszkańcy Łodzi (30 projektów), powiatu sieradzkiego (19 projektów) oraz zgierskiego (18 zgłoszonych projektów). Najmniej, tylko 2 projekty, wpłynęły od mieszkańców miasta Skierniewice.

Obywatelskie projekty biorące udział w konkursie są zróżnicowane tematycznie – od typowo inwestycyjnych, poprzez społeczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne. Ich pełna lista dostępna jest pod linkiem: https://bo.lodzkie.pl/wp-content/uploads/2020/07/Lista-zg%C5%82oszonych-projekt%C3%B3w-do-BO-2021-1.pdf.

Ubiegły tydzień przyniósł dobrą wiadomość.

Skończył się czas niepewności. Zarząd Województwa zdecydował o wznowieniu procedury wyboru projektów. Zgłoszone zadania zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli tradycyjnie wybierać projekty do realizacji w drodze głosowania, które odbędzie się w dniach od 7 do 18 września. Ostateczny wykaz projektów dopuszczonych do głosowania zostanie udostępniony na stronie www.bo.lodzkie.pl.

Oto nowy, właśnie ogłoszony, harmonogram Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS w roku 2020:

Zakończenie weryfikacji formalnej i merytorycznej złożonych projektów – do 24 lipca 2020 r.
Ogłoszenie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych - do 31 lipca 2020 r.
Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Zarząd Województwa Łódzkiego  - do 1 września 2020 r.
Głosowanie mieszkańców województwa łódzkiego – 7 września – 18 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców województwa łódzkiego - do 16 października 2020 r.

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w roku 2021.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy