Reklama

Reklama

Burza w Łodzi. Cmentarz komunalny Doły ucierpiał przez nawałnicę. Kiedy zostanie otwarty?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Burza w Łodzi. Cmentarz komunalny Doły ucierpiał przez nawałnicę. Kiedy zostanie otwarty? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Burza w Łodzi. Cmentarz komunalny Doły w Łodzi od 15 lipca jest zamknięty dla odwiedzających. Wszystko przez zniszczenia, których dokonała nawałnica. Powalone drzewa uszkodziły groby. Wiemy, kiedy nekropolia zostanie udostępniona odwiedzającym.

Reklama

Burza w Łodzi. Zniszczenia na cmentarzu komunalnym Doły

Cmentarz komunalny Doły zamknięty jest od 15 lipca. Powalone drzewa, nadłamane konary stanowiły bowiem zagrożenie dla odwiedzających groby. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, nekropolia zostanie udostępniona odwiedzającym groby od czwartku 22 lipca. Jednak nadal trzeba liczyć się z miejscowymi wygrodzeniami tam, gdzie nadal prowadzone są prace porządkowe, naprawcze.

!reklama!

W wyniku wichury doszło do powalenia 4 pokaźnych drzew: 2 daglezji, klonu i lipy. Poważnemu uszkodzeniu uległy 2 klony, 2 brzozy oraz dąb. Natomiast 2 kolejne klony oraz 2 brzozy są jeszcze oceniane przez pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej pod kątem możliwości ich uratowania, mimo znacznych zniszczeń. Poza powalonymi i poważnie uszkodzonymi drzewami prowadzone były (i wciąż są) prace na łącznie ok. 40 drzewach.

Polecamy: Burza nad Łodzią. Zalane ulice, powalone drzewa, setki interwencji straży pożarnej [zdjęcia]
Są to prace na wysokościach, z użyciem wysięgnika, polegające na usunięciu zwisających – złamanych lub oderwanych konarów, które zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. W tej chwili większość z nich została już usunięta, ale w kilku przypadkach będzie to możliwe dopiero przy wykorzystaniu pomocy alpinistów (nie ma możliwości dojechania wysięgnikiem do drzewa).

Nie da się jeszcze oszacować w pełni strat w nagrobkach, ponieważ powalone konary, które nie zagrażały zdrowiu i życiu, gdzieniegdzie leżą jeszcze na ziemi. Zostaną one usunięte, po zakończeniu niezbędnych prac na wysokościach. Do teraz można potwierdzić 3 pełne zniszczenia nagrobków, wiele innych uległo mniejszym bądź większym uszkodzeniom. Niewielkiemu uszkodzeniu uległ grób ppłk. dr. n. med. Macieja Szpunara, zmarłego w 2019 r. wieloletniego kierownika oddziału anestezjologii w szpitalu Sonnenberga. Cudem uszkodzenia uniknął grób Grzegorza i Dominika Palki. Lipa padła tuż obok pomnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy