Reklama

Reklama

Była tu łaźnia, teraz będzie hotel. Prace idą pełną parą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 9 mar 2020 13:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stuletni budynek przy Zachodniej 56 właśnie przechodzi metamorfozę. W odnowionych wnętrzach powstanie m.in. hostel oraz nowa przestrzeń dla Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. 

Miasto podpisało umowę na rewitalizację budynku przy Zachodniej 56 w 2018 roku. Projekt opiewa na prawie 13 mln złotych. Wykonawcą prac jest warszawska firma Erekta Budownictwo Sp. z o. o.

!reklama!

W tej chwili wykonawca przeprowadza niezbędne prace związane z uprzątnięciem wnętrz i koniecznymi rozbiórkami ścian niekonstrukcyjnych. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczną się właściwe prace modernizacyjne. Jak zapewniają przedstawiciele wykonawcy, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Sam budynek to spory kawałek historii. Powstały na początku ubiegłego wieku mieścił m.in. publiczną łaźnię. Teraz, po przeprowadzeniu koniecznych prac, stanie się przestrzenią dla artystów.

Co jeszcze będzie znajdowało się w odnowionym budynku?

- Warto wspomnieć, że budynek powstał na początku XX wieku. Jego pierwotną funkcją była łaźnia. My funkcję użyteczności publicznej zachowamy. Na 3. piętrze zlokalizowana zostanie sala ćwiczeń [teatralnych – przyp. red.] wraz z zapleczem sanitarnym. Na 2. piętrze będzie wielka sala teatralna z garderobą oraz łazienką. Z kolei na 1. piętro wróci hostel. Zostanie wydzielonych 12 pokoi, w różnym standardzie. Do tego mamy jeszcze parter. Po pierwsze będzie tutaj zlokalizowane mieszkanie chronione, a po drugie będzie tutaj jeszcze mała galeria, która będzie pełniła również funkcję kawiarni - powiedziała Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Nową aranżację zyska także podwórze, na którym powstanie 5 miejsc parkingowych, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo pojawią się nowe nasadzenia zieleni.

Odnowiony budynek na Zachodniej 56 będzie łączył nowoczesne funkcje z historycznym dziedzictwem.

- W budynku znajduje się pozostałość łaźni Offenbacha, którą w tej chwili mamy zabezpieczoną. Mamy także zabytkowe klatki schodowe, które są przewidziane do renowacji. Na ostatnim piętrze mamy też elementy sztukaterii, które również zostaną poddane renowacji i będą pozostawione jako element historyczny – zapowiada Dorota Smukowska, kierownik budowy

Prace mają zakończyć się w połowie 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.