Reklama

Reklama

Byliśmy na Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 [DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W sobotę dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 zaprosili ósmoklasistów oraz ich rodziców na Drzwi Otwarte.

Reklama

To bardzo ważny czas dla uczniów klas ósmych szkół podstawach. Już wkrótce będą musieli podjąć decyzje dotyczącą ich dalszej edukacji. Dlaczego wcześniej ważne, jest, aby dowiedzieli się, co oferują poszczególne szkoły ponadpodstawowe. W tym właśnie celu organizowane są Dni Otwarte. W sobotę odwiedziliśmy z aparatem Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2. 

Bogata oferta i pokaz umiejętności. Tak ZSZ nr 2 przygotował się na Drzwi Otwarte 

Z zaproszenia skorzystało również wielu uczniów szkół specjalnych wraz z rodzicami. I trzeba przyznać, że nie mogli oni czuć się zawiedzeni, ponieważ gospodarze do spotkania przygotowali się z wielką starannością. Przybyli mieli okazje dowiedzieć się, co oferuje szkoła, w jakich warunkach odbywają się zajęcia, a także mogli porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami. Przypomnijmy, że placówka kształci na kilkunastu kierunkach, jest to m.in. cukiernik, kucharz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, sprzedawca, blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, pomocnik ślusarza. A od września dojdzie możliwość nauki w zawodzie logistyk magazynier oraz kelner. Szkoła chce również reaktywować zawodów krawca oraz montera zabudowy. 

Nasza szkoła branżowa pierwszego stopnia realizuje taki sam program, jak każda inna szkoła branżowa. To znaczy mamy taką samą podstawę programową. Różnimy się tym, że mamy mniejsze grypu w zespołach zawodowych, to znaczy nauczyciel poświęca uczniowi więcej czasu. Natomiast podczas egzaminu różni nas to, że młodzież ma wydłużony czas sprawdzianu. Pozostałe rzeczy, pozostają w tych samych ramach wymagań

 - informuje dyrektor szkoły Dorota Szymonowicz. Jak dodaje, placówka ma w swojej ofercie również szkołę przysposabiającą do pracy. Jest to propozycja skierowana do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ale również ze sprzężeniami, czyli w sytuacji, gdzie występują również dodatkowe niepełnosprawności. 

Obecnie mamy 30 takich uczniów. Jeżeli chodzi o wymagania, to są one dostosowywane do możliwości danej osoby. My staramy się, aby młodzież była przygotowywana do funkcjonowania w życiu codziennym, ale również, żeby odnalazła swoje zainteresowania i pasje i aby rozwijała swoje zdolności 

 - zaznacza szefowa ZSZ nr 2 i przyznaje, że wiele z tych osób realizuje się we florystyce, czy robieniu pamiątkowych upominków.

Uczniowie swoje umiejętności mogą szkolić na warsztatach, które w placówce są znakomicie rozwinięte. Trzeba również dodać, że ZSZ Specjalnych nr 2 a ma do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie. Mogli się o tym przekonać przybyli na Drzwi Otwarte, ponieważ gospodarze zaprosili uczniów do wykonywania różnych zadań. I tak, przyszli kucharze gotowali barszcz czerwony i pizzerinki, cukiernicy robili roladę, a u krawców odbywało się wykańczanie plecaków. 

Osobom, którym z różnym powodów nie udało się dotąd odwiedzić placówki, mogą to zrobić 22, 23 i 24 marca od 9.30, ponieważ wówczas Drzwi Otwarte przygotowują uczniowie ze szkoły przysposabiającej. Towarzyszyć im będą ich wychowawcy oraz inni nauczyciele. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy