Reklama

Reklama

Chcesz coś przekąsić podczas pracy? Maseczka może to uniemożliwić!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od soboty 28 listopada we wszystkich zakładach pracy obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przypadku gdy w pomieszczeniu pracuje więcej niż jedna osoba.

Wraz z otwarciem centrów handlowych rząd wprowadził jeszcze inne zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią.

!reklama!

W świetle nowego rozporządzenia obowiązkowo zakrywać nos i usta trzeba w:

zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny - zapisano w rządowym dokumencie.

Mimo, że przepisy dot. zakrywania nosa i ust przewidują, że maseczkę można zdjąć np. podczas jedzenia posiłku w pociągu objętym obowiązkową rezerwacja miejsc, to w świetle obowiązujących zapisów takiego prawa nie ma osoba chcąca się posilić w miejscu pracy.

W nowych obostrzeniach rządzący nie uwzględnili możliwości zdjęcia maseczki w sytuacji zjedzenia posiłku w trakcie pracy. Zgodnie z obowiązującymi zasadami aby pozwolić sobie na zjedzenie czegoś, trzeba być jedyną osobą w pomieszczeniu. Doprowadzenie do takiej sytuacji w miejscu pracy w większości przypadków jest właściwie niemożliwe.

Źródło: Expressilustrowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy