Reklama

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tunelu średnicowego? Przyjdź do punktu informacyjnego na dworcu Łódź Fabryczna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilka dni temu na dworcu Łódź Fabryczna otwarto punkt, którego zadaniem jest informowanie mieszkańców o tunelu średnicowym. Mieszkańcy mogą od teraz dowiedzieć się wielu szczegółowych informacji na temat trwających prac.

Tunel przebiegający pod śródmieściem Łodzi ma usprawnić komunikacje i ułatwić podróże miejskie, regionalne, a nawet krajowe. Z całą pewnością zapewni to znacznie lepszy komfort transportu pasażerskiego - mieszkańcy nie będą musieli zmagać się z wieloma utrudnieniami komunikacyjnymi na powierzchni.

Tunel średnicowy: co zyskają mieszkańcy?

Dworzec Łódź Fabryczna stanie się stacją przelotową. Oznacza to lepsze wykorzystanie możliwości komunikacyjnych stacji, która jak dotąd korzysta ze względnie niewielkiej oferty połączeń między miastami. Po zakończeniu projektu, przez centrum Łodzi będą mogły jeździć pociągi lokalne oraz regionalne.

W planach jest umożliwienie podróży między stacjami:

  • Łódź Widzew,
  • Łódź Fabryczna,
  • Łódź Kaliska
  • Łódź Żabieniec.
Ponadto powstaną trzy nowe przystanki podziemne: Łódź Śródmieście, Łódź Polesie i Łódź Koziny. Będą one zintegrowane z komunikacją miejską, co ułatwi mieszkańcom codzienną komunikację w obrębie miasta. 

Czego możemy dowiedzieć się w punkcie informacyjnym?

W punkcie informacyjnym, znajdującym się na dworcu Łódź Fabryczna, przygotowano mapki oraz broszury z informacjami na temat postępu prac oraz trasy powstającej inwestycji. Co ważne każdy zainteresowany dowie się, jak drążenie tunelu wpłynie na budynki i czy ich miejsce zamieszkania może być zagrożone z powodu trwających robót. Wykonawca zapewnia, że podejmowanych jest szereg działań, mających zapewnić pełne bezpieczeństwo mieszkańcom. W tym celu przygotowano ocenę stanu technicznego budynków znajdujących się na trasie drążenia tunelu oraz rozpoczął się proces rozstawiania czujników pomiarowych, które będą analizować prace dwóch tarcz TBM.

Co, jeśli mój dom znajduje się na trasie drążenia tunelu?

Najczęstsze pytania zadawane przez mieszkańców dotyczą postępu prac i wpływu na budynki. W sytuacji, jeśli dane miejsce zamieszkania będzie znajdowało się na drodze drążenia tunelu, wykonawca daje możliwość mieszkańcom do tymczasowej relokacji. Osoby zainteresowane dostaną możliwość chwilowej przeprowadzki do hotelu. Wszelkie koszty mają zostać pokryte przez wykonawcę.

Na czas, kiedy maszyna będzie "przechodziła" pod danymi budynakmi, mieszkańcy tych nieruchomości będą mogli zamieszkać na kilka dni w hotelu wraz z rodziną oraz ze zwierzetami domowymi

- podaje zespól prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe 

Po przejściu maszyny pod budynkiem mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich miejsc zamieszkania. Odpowiednie informacje dotyczące relokacji mają trafić do mieszkańców z wyprzedzeniem co najmniej dwóch tygodni, żeby mogli się przygotować do przeprowadzki.

Relokacja nie jest obowiązkowa, jednak wykonawca zachęca do skorzystania z niej z powodów bezpieczeństwa.

Wykonawcy zależy na tym, żeby zapewnić jak największe bezpieczeńswto mieszkańcom. Pobyt w chotelu będzie zapewniony w godnych warunkach. Ponadto mienie będzie zabiezpieczone przez zewnętrzną agencje ochorny. Nie ma żadnych podstaw do obaw, że z lokalami mieszkalnymi mogłby się coś złego stać 

- dodaje zespół prasowy PKP

Punkt informacyjny do końca projektu

Działanie punktu informacyjnego jest przewidziane do końca trwania prac nad tunelem średnicowym. Obecnie można go odwiedzać w każdy dzień roboczy, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy