Reklama

Reklama

Ciasno? Korki? Rozpoczynają się nowe remonty w okolicy Manufaktury [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ciasno? Korki? Rozpoczynają się nowe remonty w okolicy Manufaktury [WIDEO]  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Konferencja prasowa Andrzeja Mikołajewskiego z Zarządu Inwestycji Miejskich przyniosła dla łodzian wiele ciekawych informacji dotyczących przyszłych remontów ulic w Łodzi.  

Reklama

Na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej odbyła się dziś, 31 października konferencja prasowa Andrzeja Mikołajewskiego z Zarządy Inwestycji Miejskich. Podczas spotkania z dziennikarzami padło wiele informacji, które z pewnością w najbliższych miesiącach będą szczególnie przydatne dla kierowców.

Ulica Ogrodowa – w dniach 1-3 listopada ulica będzie przejezdna dla zarówno dla komunikacji miejskiej, jak również i dla samochodów. Od 4 listopada na remontowany odcinek ponownie wejdą robotnicy, a autobusy wjadą tylko w kierunku ulicy Karskiego. Kierowcy będą musieli jeszcze chwilę poczekać na możliwość przejazdu remontowaną ulicą. Prace mają zakończyć się w listopadzie, a odcinek zostanie otwarty 1 grudnia 2019 roku.

Przebicia – trwają już prace przy 3 przebiciach: do ulicy Gdańskiej, do ulicy Zachodniej 55 oraz do ulicy Legionów.

Ulica Ogrodowa/Północna na odcinku od Zachodniej do Franciszkańskiej - w październiku 2019 została podpisana umowa na wykonanie projektu. Pod koniec 2020 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na przebudowę obu nitek jezdni (północnej i południowej) oraz torowiska. Prace najprawdopodobniej rozpoczną się więc w 2021 roku.

Ulica Nowomiejska od Pl. Wolności do ulicy Północnej - kończą się prace projektowe dla tego odcinka. Prace remontowe powinny zacząć się na wiosnę 2020 roku i ograniczą się do przebudowy chodników oraz nasadzeń zieleni.

Plac Wolności - została już podpisana umowa na projektowanie. W pierwszej połowie 2021 roku powinien zostać ogłoszony przetarg.

Ulica Pomorska od Pl. Wolności do ulicy Kilińskiego - kończą się prace projektowe. Konstrukcja jezdni nie będzie ruszana. Na tym odcinku zostaną wymienione krawężniki i chodniki.

Ulica Zachodnia – prace będą podzielone na II etapy: etap I od ulicy Ogrodowej do ulicy Legionów. Na tym odcinku prace ruszą już na początku roku 2020. II etap obejmuje odcinek od ulicy Legionów do ulicy Adama Próchnika. Trwa już projektowanie tego etapu, które powinno zakończyć się w tym roku.

Ulica Legionów - w listopadzie tego roku powinny zostać otwarte oferty na zaprojektowanie przebudowy tej ulicy. Co ciekawe, przed rozpoczęciem prac zostanie tutaj użyty georadar, który powinien pomóc wyeliminować niespodzianki, takie jak podziemne instalacje, których nie ma na mapach. Według założeń ZIM ma to zapobiec opóźnieniu prac. Remont powinien ruszyć w pierwszej połowie 2021 roku.

Ulica Wschodnia – na odcinku od ulicy Rewolucji 1905 roku do ulicy Północnej pojawiły się już pierwsze warstwy asfaltu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ten odcinek powinien zostać oddany do użytku w połowie 2020 roku. Z kolei na odcinku od ulicy Rewolucji 1905 do ulicy Jaracza prace powinny zostać wznowione 4 listopada bieżącego roku. Jest też zła informacja - zabytkową kamienicę Reymonta będzie trzeba najprawdopodobniej rozebrać.

Ulica Adama Próchnika od ulicy Zachodniej do ulicy Piotrkowskiej – projekt już istnieje. Na początku 2020 roku powinny ruszyć prace głębokie (głębokie wykopy, prace związane z odwodnieniem), a następnie prace stricte drogowe. Podobne działania będą podejmowane na ulicy Rewolucji 1905 od ulicy Piotrkowskiej do ulicy Kilińskiego.

Zobacz, o czym jeszcze mówiono na dziejszej konferencji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy