Reklama

Reklama

Co grozi za złamanie limitu osób podczas Wigilii? Policja może interweniować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co grozi za złamanie limitu osób podczas Wigilii? Policja może interweniować  - Zdjęcie główne

Co grozi za złamanie limitu osób podczas Wigilii? Policja może interweniować (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Według rządowego rozporządzenia poza domownikami podczas wigilijnej kolacji do domu można zaprosić 5 dodatkowych osób. Jakie kary przewidziano za złamanie zasady?

Reklama

Policja zaznacza, że w kwestii obowiązujących przepisów, dotyczących limitu liczby wigilijnych gości, policjanci liczą na samodyscyplinę organizatorów wieczerzy oraz gości.

!reklama!

- Nie chcemy przecież mieć do siebie złości w związku z tym, że zaraziliśmy bliskie nam osoby, a zakończyło się to tragicznie  - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka.

Pamiętajmy, że policja obowiązana jest reagować na zgłoszenia – również od innych osób.

- A takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa - podkreślił.

Rzecznik zastrzega jednak, że policyjne działanie nie przybiorą charakteru specjalnej akcji – policjanci będą reagować na zgłoszenia w zwykłym trybie.

Za łamanie obowiązujących obostrzeń koronawirusowych policja może: 

  • nałożyć pouczenie, 
  • nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, 
  • sporządzić wniosek o ukaranie do sądu lub notatkę do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.
Rzecznik rządu, Piotr Müller podkreślał również, że za złamanie obowiązującego między 19:00 a 06:00 sylwestrowego zakazu przemieszczania się, policja również będzie mogła wystawić mandat. Wyraził jednak nadzieję, że takiej konieczności nie będzie, ponieważ „wszyscy w poczuciu odpowiedzialności zastosujemy się do zasad”.

Źródło: RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy