Reklama

Reklama

Co lotnisko w Łodzi zaoferuje pasażerom? Więcej niż myślicie!

Opublikowano:
Autor:

Co lotnisko w Łodzi zaoferuje pasażerom? Więcej niż myślicie!  - Zdjęcie główne

Miasto planuje sprzedać lotnisko w Łodzi. Mimo to zarząd łódzkiego lotniska szykuje się do sezonu letniego (fot. Pixabay)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Port lotniczy w Łodzi zamierza zaoferować pasażerom kilka bardzo ciekawych destynacji. Jeśli tylko pozwoli na to międzynarodowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa, na wakacje w 2021 roku będzie można polecieć z Łodzi m.in. do Włoch, Turcji, Hiszpanii czy Grecji.

Reklama

Łódzkie lotnisko od wielu lat jest nierentowne. Każdego roku mieszkańcy muszą dokładać do jego utrzymania grube miliony złotych. Kiedy wydawało się, że Lublinek powoli odbija się od dna i w końcu zaoferuje łodzianom ciekawą ofertę, przyszła pandemia koronawirusa, która zniszczyła wielkie plany.

!reklama!

Miasto planuje sprzedać lotnisko w Łodzi. Mimo to zarząd łódzkiego lotniska szykuje się do sezonu letniego

W związku z bardzo trudną sytuacją finansową lotniska, władzom Łodzi zależy, by sprzedać swoje udziały w Spółce Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, o czym informował Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

- Władze lotniska zrobiły bardzo wiele, żeby utrzymać dotychczasowe połączenia i walczyć o kolejne loty, ale te działania nie przyniosły skutku. Dlatego podczas prac nad nowa strategią miasta zdecydowaliśmy się na zupełnie nowy kierunek: sprzedaż lotniska. Oczywiście w tym przypadku oznacza to sprzedaż części udziałów, bo nie jesteśmy 100-procentowym właścicielem – mówił Pustelnik.

Taki pomysł ze strony władz Łodzi nie wpłynęła jednak na działania i plany zarządu lotniska.

- Informacja o sprzedaży przez miasto części udziałów w spółce Port Lotniczy Łódź nie wpłynęła na działania i plany lotniska. Zarząd lotniska nadal rozmawia z przewoźnikami, szykujemy się do sezonu letniego, powrotu linii regularnych i letnich czarterów. Proces poszukiwania udziałowca nie zmienia też nic dla pasażerów. Wprawdzie teraz latanie jest utrudnione z powodu pandemii, ale cały czas pracujemy, by przygotować dla łodzian i mieszkańców regionu ciekawą ofertę - informuje Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego lotniska.

Z lotniska w Łodzi do Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii 

Ze względu na pandemię i liczne obostrzenia wprowadzone przez rządy Polski, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Ryanair zawiesił połączenia do tych krajów z ośmiu polskich lotnisk, w tym z Łodzi. Taki stan rzeczy nie potrwa jednak już długo.

- Połączenie do Londynu Stansted zostanie przywrócone pod koniec marca, natomiast loty do Dublina i Nottingham/ East Midlands na początku maja. Wszystkie połączenia są systemie rezerwacyjnym przewoźnika i można kupować bilety. W związku z pandemią i zawieszeniem regularnych połączeń lotnisko realizuje czartery, obsługuje prywatne samoloty i cargo - mówi Gnacikowska.

Już niebawem z Łodzi polecimy nie tylko do Wielkiej Brytanii. 

- Zarząd lotniska w Łodzi od dłuższego czasu negocjuje dwa regularne kierunki do Włoch: jeden wyspiarski, drugi kontynentalny. O szczegółach lotnisko będzie informować, kiedy loty pojawią się w systemach rezerwacyjnych - dodaje rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Łodzi.

Jak się dowiedzieliśmy, na lato 2021 touroperatorzy przygotowali bogatą ofertę lotów czarterowych do miejsc, w których Polacy lubią odpoczywać. Mowa m.in. o Turcji (Antalya, Bodrum), Bułgarii (Burgas i Warna), Hiszpanii (Majorka) i Grecji (Kreta, Korfu, Rodos i Zakynthos).

Jeśli więc pandemia koronawirusa ustąpi, łódzkie lotnisko będzie w stanie zaoferować pasażerom bardzo ciekawą ofertę letnich lotów. To z kolei na pewno przełożyłoby się na poprawę sytuacji finansowej spółki, a co za tym idzie, odbioru lotniska wśród mieszkańców miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy